Zamknij
REKLAMA

Stresujący poranek po weekendzie. Nie wszyscy byli trzeźwi...

08:03, 29.08.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Świeccy policjanci w poniedziałkowy ranek na drogach powiatu świeckiego przeprowadzili akcję „Trzeźwy kierujący”. Funkcjonariusze sprawdzali głównie, jak sama nazwa akcji wskazuje, czy kierujący nie prowadzą swoich pojazdów na tzw. podwójnym gazie.

W policyjnej akcji „Trzeźwy kierujący” w poniedziałkowy ranek (27.08.18) wzięli udział funkcjonariusze świeckiej komendy. W ramach działań policjanci sprawdzali głównie trzeźwość kierowców, gdyż nietrzeźwi za kierownicą stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ramach akcji mundurowi skontrolowali blisko 640 kierujących. Niestety okazało się , że trzech z nich zdecydowało się usiąść za kierownicą po alkoholu.

Pierwszy wpadł w ręce policjantów o godz. 5.30 na ul. Wojska Polskiego w Świeciu. Patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego samochodem vw transporter, 30-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, który „wydmuchał” 0,36 promila.

Ten sam patrol „drogówki” skontrolował również kierującego skodą fabią na ul. Mostowej. 38-latek również usiadł za kółkiem samochodu po alkoholu, mając 0,36 promila w organizmie.

Trzeciego „śmiałka” zatrzymali policjanci na ul. Tucholskiej w Świeciu. 55-letni motorowerzysta o godz. 6.40 wydmuchał blisko 0,3 promila.

Mężczyźni popełnili wykroczenie. Grozi im kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

Funkcjonariusze przypominają, że za jazdę na tzw. podwójnym gazie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Zapewniają również, że tego typu działania będą prowadzone cyklicznie o różnych porach dnia, aby eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

Ile?Ile?

0 0

0,3 promila, to nietrzeźwy, a 0,2 promila trzeźwy?
13:22, 30.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pallmallpallmall

1 0

Na 640 3 słownie trzech pod wpływem. Wielki mi sukces policji, takie akcje powinno się przeprowadzać wieczorami gdzie co trzeci młodzian naćpany, Janusze z Grażynami wracają do domu od szwagra po zrobieniu litra, albo gościu napiera do sklepu bo mu się piwo skończyło. Nie, lepiej utrudniać życie ludziom co się rano do pracy spieszą. 17:13, 01.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zarazekzarazek

1 0

Zgadzam się z poprzednikiem pallmall. Akcje w PO-NIE-DZIA-ŁEK to polowanie na skacowanych biesiadników z weekendu. Nie jestem tolerancyjny dla prowadzących pod wpływem. Sam uważam, że w ogóle się nie powinno pić, gdy się wsiada za kierownicę. Ale prawo jest po to by go przestrzegać. Ważniejsze jest jednak co wprowadzone prawo "chce osiągnąć". Według mnie chodzi o to by było mniej wypadków. I kropka. Dlatego akcje w poniedziałek rano to fiskalny restrykcjonizm państwa wobec obywateli. Jeśli Policji rzeczywiście zależy na poprawie bezpieczeństwa to powinni robić kontrole w piątek i sobotę po 22. Wyłapaliby wtedy tych, którzy świadomie wsiadają napruci, a nie tych, którzy zwyczajnie nie zdążyli wytrzeźwieć. 12:54, 02.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone