Zamknij
REKLAMA

Suszarką namierzyli prawie dwustu kierowców

14:00, 14.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

O przekroczenie 50 km/h nie jest trudno. Ponad połowa kontrolowanych kierowców dostała za to mandaty.

Funkcjonariusze z powiatu świeckiego realizowali ogólnopolskie działania pod kryptonimem „Prędkość”. Policyjne patrole można było spotkać na wszystkich, zarówno tych głównych jak i mniej uczęszczanych ulicach miasta i powiatu. Funkcjonariusze z drogówki wyłapywali kierowców ze zbyt ciężka nogą wykorzystując ręczne mierniki prędkości. Dyscyplinowali także tych kierowców, którzy nagminnie łamali przepisy, narażając innych na niebezpieczeństwo.

Środowe (12.09.18) działania policjantów ze Świecia miały na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań. Jest to niezbędne w procesie wyrabiania przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenie nieuchronna.

- W ramach prowadzonej akcji policjanci dokonali blisko 170 kontroli, z czego 86 kierujących niestety nie respektowało obowiązujących ograniczeń prędkości, w związku z czym musieli liczyć się z konsekwencjami - mówi mł. asp. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji.

Działania tego typu będą prowadzone cyklicznie przez policjantów.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone