Zamknij
REKLAMA

Miała półtora promila alkoholu i wsiadła za kierownicę

08:06, 22.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Ponad półtora promila alkoholu miała w organizmie kierująca, która w Grucznie, pow. świecki spowodowała kolizję. Kobieta jadąc citroenem c3 nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i uderzyła w drzewo. Została przewieziona do szpitala, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W czwartek (20.09.18) o 17.00 dyżurny świeckiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Grucznie, pow. świecki. Na miejscu policjanci z ruchu drogowego ustalili, że 45-letnia kierująca citroenem c3 nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, zjechała na pobocze, a następnie uderzyła w drzewo.

Podczas wykonywania czynności od sprawczyni zdarzenia policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Szybko okazało się, że kierująca jest nietrzeźwa. Wstępne badanie wykazało, że kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na obrażenia, jakich doznała została przewieziona do szpitala.

Policjanci zatrzymali 45-latce prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.

(M.K)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone