Zamknij
REKLAMA

Nad jeziorem Radodzierz rozbił się samolot (ZDJĘCIA z ćwiczeń)

21:26, 24.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Masa poszkodowanych, pełno jednostek straży, policji i pogotowia. Krzyk, ból, strach - takie emocje odgrywała dziś młodzież z Bydgoszczy.

W poniedziałek (24.09.2018) nad jeziorem Radodzierz odbyły się manewry pod nazwą "Koordynacja 2018".
Scenariusz ćwiczeń zakładał katastrofę lotniczą samolotu pasażerskiego lecącego na trasie Bydgoszcz-Gdańsk ze 100 osobami na pokładzie, który w wyniku awarii silników podejmuje próbę awaryjnego lądowania na jeziorze.

O godzinie 12 po krótkim briefingu rozpoczęła się akcja ratunkowa. Mundurowi działali w 3 różnych miejscach. Najwięcej poszkodowanych znajdowało się na lądzie. Strażacy dogaszali wrak samolotu i zajmowali się poszkodowanymi. Musieli posegregować rannych i przenieść w bezpieczne miejsce, opatrzyć rany.
Na wodzie akcje ratowania poszkodowanych utrudniał silny wiatr. Jednak ratownicy poradzili sobie i w takiej pogodzie.
Pożar lasu wybuchł po tym jak samolot w trakcie próby awaryjnego lądowania zrzucił paliwo. Ogień rozprzestrzeniał się szybko, dlatego las był gaszony z powietrza.

Manewry miały na celu skoordynowanie działań wszystkich jednostek w zdarzeniu masowym.

Pozorantami byli uczniowie bydgoskich szkół.

 

 

(M.K)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone