Zamknij
REKLAMA

20-latek stracił panowanie nad pojazdem - miał ponad 2 promile

10:28, 26.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat grozi 20-letniemu mężczyźnie, który wjechał samochodem w ogrodzenie jednego z domów. Mieszkaniec gminy Drzycim, stracił panowanie nad pojazdem, po czym wylądował na pobliskiej posesji. Policjanci zatrzymali kierowcę, ponieważ jak się okazało, miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę (22.09.18) ok. godz. 2.15 w Laskowicach, pow. świecki. 20-letni mężczyzna jechał nissanem almerą. Jechał jednak na podwójnym gazie, co odczuło na sobie ogrodzenie jednej z przydrożnych posesji, w które wjechał. Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Oprócz zdemolowanego płotu, w który wbity był samochód, policjanci znaleźli też pijanego kierowcę. Mężczyzna „wydmuchał” ponad 2,3 promila. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i osadzili w policyjnym areszcie.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat. Odpowie również za popełnione wykroczenie.

(M.K)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

czesiekczesiek

2 0

pijaków za kółkiem powinno się kastrować.. tym razem takiemu idio... się upiekło i nie zabił człowieka tylko rozwalił płot. Widać te bardziej surowe kary na nich nie działają albo ci pijacy są zbyt *%#)!& i niewiedzą co to jest odpowiedzialność i rozum za kierownicą 13:11, 26.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tak, jak najbardziejTak, jak najbardziej

0 2

To samo się tyczy palaczy za kółkiem czy rozmawiających przez telefon. To jest dokładnie to samo 13:43, 26.09.2018


© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone