Zamknij
REKLAMA

Znowu pijani kierowcy! Jeden złapany w Jeżewie, drugi w Łowinie

08:01, 10.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Kolejni pijani kierowcy wyeliminowani zostali z ruchu przez policjantów ze Świecia. Zatrzymani w Jeżewie oraz Łowinie mężczyźni kierowali po alkoholu. Teraz czeka ich wizyta w sądzie, a za popełnione przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W piątek i niedzielę policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Po wykonaniu czynności z ich udziałem zostali zwolnieni. Wkrótce obaj usłyszą zarzuty, a następnie postępowania prowadzone przez funkcjonariuszy zostaną skierowane do Sądu Rejonowego w Świeciu do rozpatrzenia.       
Pierwszy nietrzeźwy został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek (5.10.18) około godz. 19.30 przez patrol z Posterunku Policji w Pruszczu. Mężczyzna kierował samochodem osobowym daewoo matiz na drodze publicznej w miejscowości Łowin. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 52-letni mężczyzna "wydmuchał" ponad 2 promile.

Kolejny zatrzymany nietrzeźwy  kierował motorowerem. W niedzielę (7.10.18) około godz. 14.10 w Jeżewie, pow. świecki, kierował rometem będąc w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 1,3 promila. Kierowca to 40 latek zamieszkały w powiecie świeckim. 

- Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyznom grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdem nawet na 15 lat - informuje mł. asp. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji.

(M.K)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone