Zamknij
REKLAMA

23-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował na polu

10:56, 11.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, który w Bramce, spowodował kolizję. 

9 października po godzinie 20 dyżurny świeckiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Bramce. Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że 23-letni kierujący seatem ibizą nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie dachował.

Podczas wykonywania czynności, policjanci, od kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Szybko okazało się, że kierujący, który doprowadził do kolizji, jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

23-latek ze Świecia niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdów nawet na 15 lat. Odpowie również za spowodowanie kolizji.

(M.K)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone