Zamknij

16 policjantów drogówki, 126 kontroli - AKCJA SMOG

14:23, 10.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek, o godz. 22.00 zakończyły się działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. W szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Tylko na terenie naszego powiatu tego dnia przeprowadzono 126 kontroli pojazdów.

We wtorek (9.10.18) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji  w Świeciu przeprowadzili wzmożone działania w ramach akcji „SMOG”. Polegały one na kontroli pojazdów pod względem ich sprawności technicznej, w szczególności tych charakteryzujących się nieprawidłową emisją spalin.  W działaniach wzięło udział 16 policjantów drogówki. Policjanci przez kilkanaście godzin przeprowadzili 126 kontroli pojazdów. Wobec kierujących, którzy dopuścili się przewinień zostały wyciągnięte konsekwencje prawne. W związku z ujawnionymi uchybieniami w stanie technicznym kontrolowanych samochodów policjanci zatrzymali 1 dowód rejestracyjny.

Działania "Smog" miały również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że smog, to nie tylko "zasługa" kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

 

REKLAMA
(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone