Zamknij

W 2018 o połowę więcej śmiertelnych ofiar wypadków

09:13, 08.02.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Tak wynika z podsumowania minionego roku jakie odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu.

Wczoraj (07.02.2019) w świeckiej komendzie odbyła się odprawa, której tematem było podsumowanie głównych zadań oraz wyników osiągniętych w roku 2018, a także wyznaczenie kierunków pracy na 2019 r. Za całoroczną pracę policjantom podziękował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak.

Z omówienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wynika, że to nie był dobry rok. Bo chociaż wypadków drogowych (zdarzeń, w których ich uczestnicy zginęli lub zostali ranni) było nieznacznie więcej – wzrost z 44 w 2017 r. do 46 w 2018 r., to śmiertelnych ofiar było aż 17, czyli o 6 więcej niż w roku poprzednim.

Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez kierujących oraz niewłaściwie wyprzedzanie.

Kolejna część odprawy dotyczyła zagadnień kryminalnych. Z analizy przestępczości wynika, że w 2017 r. funkcjonariusze przeprowadzili 1668 postępowań przygotowawczych, a w 2018r. - 1805.

- W komendzie w Świeciu oprócz postępowań dotyczących posiadania narkotyków prowadzono również postępowania o tzw. produkcję narkotyków, uprawę roślin, handel narkotykami eliminując z lokalnego rynku prawie pięć kilogramów różnego rodzaju środków narkotycznych – informuje mł. asp. Joanna Tarkowska, rzecznik prasowy KPP w Świeciu.

Omawiając efekty pracy świeckich policjantów mł. insp. Tomasz Lubiejewski - Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podkreślił, że policjanci pracujący w pionie prewencji podjęli 14442 interwencji. Najwięcej dotyczyło miejsc publicznych.

Oprócz policjantów z powiatu świeckiego w odprawie uczestniczyli również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak, Starosta Powiatu Świeckiego Barbara Studzińska oraz Prokurator Rejonowy Janusz Borucki.

Komendant Powiatowy Policji w Świeciu insp. Robert Olszewski wyróżnił i podziękował asp. szt. Jarosławowi Szablewskiemu i asp. szt. Piotrowi Szydłowskiemu za długoletnią i wzorową służbę.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Tomasz Lubiejewski zaznaczył, że do realizacji ustawowych zadań policji przyczyniła się przychylność i zaangażowanie podmiotów odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo na terenie powiatu.

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone