Zamknij
REKLAMA

Być może przyczyniasz się do powstawania smogu

08:16, 07.03.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Smog to nie tylko dymiące kominy fabryk. To mogą być także spaliny Twojego pojazdu...

W środę 27 lutego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu przeprowadzili wzmożone działania w ramach akcji „SMOG”. Polegały one na kontroli pojazdów pod względem ich sprawności technicznej, w szczególności tych charakteryzujących się nieprawidłową emisją spalin.  W działaniach wzięło udział 16 policjantów drogówki. Przez kilkanaście godzin przeprowadzili oni blisko 100 kontroli pojazdów. Wobec kierujących, którzy dopuścili się przewinień wyciągnęli konsekwencje prawne. W związku z ujawnionymi uchybieniami w stanie technicznym kontrolowanych samochodów policjanci zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

Działania "Smog" miały również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że smog, to nie tylko "zasługa" kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ropniakropniak

0 0

Niedziela, ul. Wojska Polskiego siedem samochodów w przeciagu godziny, na pozostałych ulicach podobna sytuacja a mimo tego powietrze do doopy. Jak szanowni policyjni geniusze wytłumaczycie ten fenomen? 13:47, 07.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone