Zamknij

Wsiedli za kierownicę po alkoholu. Nie spodziewali się kontroli

06:36, 25.05.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu mechanicznego czy też roweru pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla kierowcy, pasażerów, ale także dla innych użytkowników dróg.

Mimo policyjnych apeli i kontroli nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę po pijanemu. W ostatnich dniach policjanci na terenie powiatu świeckiego zatrzymali siedmiu takich nieodpowiedzialnych kierowców:

We wtorek 14 maja 2019 roku o godz. 7:00 w Świeciu na ul. PCK, 21-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego kierował samochodem osobowym mając w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Tego samego dnia, po godz. 17:00 w Wielkim Komorsku, 52-letni mieszkaniec powiatu świeckiego kierował motorowerem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wpadł w ręce policjantów zaraz po tym jak zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji.

W środę 15 maja w Drzycimiu 22-letni mieszkaniec powiatu świeckiego kierował rowerem mając w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Następnego dnia, w czwartek 16 maja kolejnych dwóch kierowców spowodowało zdarzenia drogowe po alkoholu. Pierwszy tuż po godz. 5:00 w Sulnowie uderzył w przydrożne drzewo. 26-latek kierował mercedesem. Z kolei w Pruszczu, 31-latek jadąc audi uderzył w vw passata i uciekł. Namierzyli go policjanci. Obu mężczyznom pobrali krew do badań pod kątem zawartości alkoholu w organizmie.

W piątek 17 maja, 43-letni kierowca citroena również nie zapanował nad pojazdem po alkoholu. W Kozłowie spowodował kolizję uderzając w barierki, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Wydmuchał ponad 2,5 promila.

W niedzielę 19 maja policjanci z Nowego zatrzymali w Kończycach nietrzeźwego motorowerzystę. 40-latek miał blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Wszyscy kierowcy poniosą konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy. Za naruszenie sądowego zakazu grozi do 3 lat pozbawienia wolności, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości do 2 lat, a za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości kara aresztu lub grzywny. 

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone