Zamknij

To od nas zależy bezpieczeństwo nad wodą. Jak zapobiec tragedii?

10:37, 08.07.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, funkcjonariusze z komendy policji i straży pożarnej w Świeciu prowadzą kontrole niestrzeżonych kąpielisk na terenie powiatu. Ich celem jest m.in. działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego osób tam przebywających.

Mundurowi odwiedzają również strzeżone plaże aby kontrolować czy użytkownicy stosują się do regulaminów i przestrzegają ogólnych zasad bezpieczeństwa. Sprawdzają zabezpieczenia techniczne, a także urządzenia: pomosty, kajaki, wyposażenia placów zabaw dla dzieci oraz oznakowanie akwenów.

Realizowane działania skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodych. Mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk” oraz popularyzację i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

- Apelujemy o ostrożność i rozsądek, aby podczas wypoczynku korzystać z kąpieli tylko w miejscach do tego wyznaczonych, gdzie nad bezpieczeństwem dorosłych i dzieci czuwa ratownik WOPR. Przypominamy również o niebezpieczeństwie związanym z używaniem alkoholu podczas wypoczynku nad wodą. Osłabia on naszą koncentrację, siłę i umiejętności, dodaje natomiast niepotrzebnej brawury. Woda jest żywiołem i nie wybacza błędów - mówi podkom. Joanna Tarkowska z KPP w Świeciu

REKLAMA
(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone