Zamknij

Sam zatrzymał pijanego kierowcę. Dziś odebrał od policji nagrodę

13:58, 10.07.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkaniec naszego powiatu otrzymał podziękowanie od policji za wzorową postawę obywatelską i pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Z pewnością można stwierdzić, że dzięki takiemu zachowaniu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.

Do zdarzenia doszło 10 czerwca przed 7:00. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świeciu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Z relacji świadka wynikało, że na jednej z dróg w Dolnej Grupie zauważył podejrzanie jadącego fiata ducato. Kierujący autem miał wyraźnie problemy z jego prowadzeniem. Pojechał więc za nim, a gdy zatrzymał się na parkingu przy jednej z posesji, uniemożliwił dalszą jazdę i o swoich podejrzeniach zaalarmował policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego busem 49-latka. Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 2 lata i stracić prawo jazdy na 15 lat.

Dzisiaj (10.07.19) pan Wojciech otrzymał list gratulacyjny i drobny upominek od insp. Robert Olszewskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu. 

REKLAMA
(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Dumny ObywatelDumny Obywatel

0 0

Doskonała postawa obywatelska i wzór dla innych do naśladowania .Pijany kierowca to potencjalny morderca za kółkiem i tragedia rodzin zabitych przez niego. 18:20, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone