Zamknij
REKLAMA

Kto zrobi dla Ciebie najwięcej?

11:46, 01.01.2017 | Marzena Cholerzyńska
REKLAMA
Skomentuj

Co myślisz o osobie, która nie potrafi dotrzymać słowa? Jakie epitety cisną Ci się na usta?

W ostatnim czasie zostałam zaproszona o zastępstwo na spotkaniu biznesowym. Sama uczestniczę w nich regularnie, tylko w innym dniu tygodnia. Specyficzne jest to, że rozpoczynamy skoro świt. Dla wielu jest to godzina nie do przeskoczenia. Jest to na tyle wczesna pora, że z mojej strony jest  to wyzwaniem. Z uśmiechem wstać z łóżka, kiedy budzik dzwoni dużo wcześniej niż na co dzień? to marzenie.  

Na zastępstwo przyjechałam pół godziny przed czasem. Na moje spotkania przyjeżdżam pięć minut wcześniej. I wtedy sobie uświadomiłam. Straszna sprawa. Dlaczego dla innych ludzi jesteśmy w stanie zrobić więcej niż dla siebie? Dlaczego łatwiej nam odpuścić, kiedy chodzi o nasze dobro?

Od jutra zaczynam nowe życie. Ile razy takie słowa lub myśli pojawiały się w Twoich ustach? Jutro rzucam palenie. Jutro przechodzę na dietę. Jutro zmieniam pracę. Jakie były efekty?

Kiedy nie dotrzymasz słowa danego innej osobie, może to nieść  przykre konsekwencje.  Zarówno w zawodowo jak i w życiu prywatnym. Człowiek, na którym nie można polegać. Ktoś kto zawodzi zaufanie. Nie potrafi dotrzymać słowa. Czy to miłe określenia? Zapewne nie. Dlatego często stajemy na rzęsach, żeby wykonać zadanie, które komuś obiecaliśmy. Jesteśmy rozliczani z efektów w różne sposoby. Czy to płacą, czy to swoją reputacją albo myślami na swój temat.

Czy często zawodzisz innych ludzi? Pewnie nie. A jak jest z zawodzeniem samego siebie? Aaa? pewnie z tym to już gorzej. Ile razy nie dotrzymałeś słowa danego samemu sobie? Paskudna sprawa. Jest niemiło, niewygodnie. Problem tylko polega na tym, że trwa to chwilkę. Nie ma drugiego człowieka, który rozliczy brak efektów. Twoje odbicie w lustrze nie piśnie słowa. Przymykasz na to oko i idziesz dalej. Pytanie tylko czy to zostanie tak bez echa?

I tak zbierasz dzień po dniu, rok po roku swoje złamane słowa i przestajesz ufać sobie. Przestajesz wierzyć, że możesz więcej. Przecież tyle razy zaliczyłeś porażkę. Myśli toczą się w nieodpowiednim kierunku. Aż dochodzą do punktu kulminacyjnego. Czara goryczy zostaje przelana. Nic mi się nie udaje. Jestem beznadziejny. Ja już tak mam. Inni mają szczęście. I tak stoisz sobie w miejscu, zamiast zrobić ten pierwszy krok do marzenia, które kołacze się po głowie. Po co coś zaczynać, skoro i tak nie dam rady.

Nikt na świecie nie zrobi dla Ciebie, ile Ty sam możesz. Ostatnio rozmawiałam o tym z moją Klientką coachingową. I znalazła ona ciekawy sposób na rozliczenie samego siebie. Stań przed lustrem i spójrz sobie prosto w oczy. Powiedz na głos. Tak dałem ciała. Jestem gotowy ponieść konsekwencje.  Sprawdź ile razy będziesz chciał spojrzeć sobie w oczy z takimi słowami. Kiedy przypomnisz sobie ten moment, może dwa razy się zastanowisz czy tak łatwo chcesz odpuścić kolejny raz. Doskonale wiesz, że możesz osiągnąć więcej, niż to co masz teraz. Nieważne czy chodzi o zdrowie, relacje czy pieniądze. Trzeba tylko - lub aż - zacząć robić jedną rzecz. Dotrzymywać słowa, które sobie dajesz. Skoro potrafisz robić to dla innych, potrafisz też zrobić to dla siebie. A tylko Ty możesz zrobić dla siebie najwięcej. Nikt inny. Tylko Ty. Nikt nie przeżyje za Ciebie życia. Dotrzymuj słowa danego sobie.

MARZENA CHOLERZYŃSKA
 

Autor: Marzena Cholerzyńska ? coach, mówca motywacyjny, trener sprzedaży z długoletnim doświadczeniem w pracy w Polsce i za granicą. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunkach Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Zarządzanie i Organizacja w Biznesie, absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu ?Coaching. Posiada szeroką wiedzę z zakresu zarządzania i budowania zespołów, którą zdobyła w pracy na stanowiskach managerskich i kierowniczych. Prowadzi coachingi indywidualne z obszaru life coaching i business coaching. Entuzjastka rozwoju osobistego. Nieustannie poszerza swoją wiedzę podczas szkoleń i warsztatów, aby mogła pomagać innym w stawaniu się ich najlepszą wersją ? najpiękniejszym diamentem. Autorka bloga o rozwoju osobistym ? marzenacholerzynska.pl

(Marzena Cholerzyńska)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018