Zamknij
REKLAMA

Złodzieje nie zapadają w sen zimowy. Zabezpiecz swoją działkę

03:34, 30.09.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Minął już sezon letnich odwiedzin na terenie ogródków działkowych. Kilka najbliższych tygodni właściciele zapewne poświęcą na ostatnie w tym roku prace porządkowe. Później nastąpi kilkumiesięczny okres uśpienia. Niestety zima nie jest „martwym” sezonem dla wandali i amatorów cudzej własności, którzy wykorzystują często wielotygodniową nieobecność gospodarzy na posesjach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu regularnie patrolują ogrody działkowe, aby zapobiec takim zdarzeniom. Dzielnicowi prowadzą rozmowy z działkowiczami przekazując cenne informacje na temat zabezpieczenia pozostawionego mienia.

Pamiętaj, aby po zakończeniu sezonu letniego:

- sprawdzić zabezpieczenie altanek, stan zamków, ewentualnie zamontować

dodatkowe zabezpieczenia techniczne,

- zabrać z domków wartościowe przedmioty, które nie będą używane w czasie zimy,

- oznakować przechowywane w altankach wartościowe narzędzia (markerem czy w inny sposób), a także wykonać zdjęcia,

- przechowywać dokumenty potwierdzające zakup sprzętu z numerami fabrycznymi

- odłączyć dopływ energii elektrycznej do altanki,

- w miarę możliwości odwiedzać i sprawdzać altanki na działkach oraz na zasadzie wzajemności zwracać jednocześnie uwagę na działki sąsiadów, a szczególnie na osoby nieznajome poruszające się po terenie ogrodu,

- niezwłocznie informować policję o wszelkich symptomach zagrożeń na terenie ogródków działkowych.

Działkowcy, z którymi  rozmawiają dzielnicowi otrzymują od nich ulotkę na temat programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Z niej mogą dowiedzieć się co zrobić, aby poinformować policjantów o budzących podejrzenia sytuacjach wykorzystując do tego Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jak znaleźć swojego dzielnicowego za pomocą aplikacji „Moja Komenda”.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (1)

hejhej

2 0

"amatorzy cudzej własności" - piękne deprecjonowanie słowa ZŁODZIEJ i to przez dziennikarzy (?). Róbcie tak dalej. Chryste Panie.... 08:48, 30.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone