Zamknij
REKLAMA

Robicie postanowienia noworoczne? Zobacz co zrobić, aby się udały

10:16, 27.12.2017 | Marzena Cholerzyńska
REKLAMA
Skomentuj
Jak zabrać się do postanowień, żeby je zrealizować? Fot. photogenica

Dlaczego tak chętnie podejmujemy noworoczne postanowienia i co z tego wynika?

Częstym zajęciem ludzi na przełomie roku jest spisywanie postanowień noworocznych. To bardzo podniosła chwila, bo przecież dotyczy naszej przyszłości i dobrobytu. Koniecznie trzeba zapisać coś, co da poczucie, że w końcu ten rok będzie lepszy niż ten ostatni i nareszcie wydarzy się to, co nie wydarzało się przez ostatni czas.

No właśnie „wydarzy się” jakimś cudem, może na mocy świątecznej magii. Przyjdą pieniądze, waga sama spadnie, relacje w rodzinie się  odmienią, nawyki same rzucą. Wróćmy jednak do rzeczywistości. Po uroczystym spisaniu postanowień… lądują one w szufladzie i tyle świat je widział.

No i co z tym chodzi? Dlaczego to jest takie modne? Po co tyle krzyku o sprawę, która w większości przypadków już nigdy nie ujrzy światła dziennego? No chyba, że w czasie przedświątecznych porządków rok później. Zadaj sobie szczerze pytanie. Po co się  oszukiwać, że postanowienia same wejdą w życie? Po co czekać aż rok na coś, co chcesz osiągnąć?

Gdybyś regularnie w czasie całego roku określał swoje cele i tworzył strategię – jak krok po korku przejść z punktu A do B, to nigdy byś nie musiał czegoś sobie „postanawiać” na magicznej granicy trzystu sześćdziesięciu pięciu dni. I tutaj dochodzę do wytłumaczenia zagadki – czy warto postanawiać? Osobiście nigdy w życiu nie spisałam postanowień noworocznych. Dlaczego? Dlatego, że widzę wokół siebie, ze to nie działa. To też, ale powód jest jeszcze jeden.

Dlatego, że jeżeli czegoś chcę, to działam. Określam co konkretnie muszę zrobić, żeby spełnić swoje marzenie. Planuję działania rozmieszczone w czasie i wierzę, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby mieć to czego pragnę. Dbam o prawidłowy i zdrowy sposób myślenia. Ot cała tajemnica osiągania celów. A że przynosi to pożądane efekty, to postępuje tak przez cały czas.

Postanowienia, nie tylko noworoczne, które wchodzą w fazę realizacji to temat dla orłów, które wiedzą jak zabrać się za sprawę tak, żeby były tego efekty. Zauważ jak działa orzeł. On wyrusza co ranek z prostym celem, że zdobędzie dla siebie pożywienie. Jest całkowicie skoncentrowany na tym, żeby wypatrywać zwierzyny. I taki orzeł wcale nie ma postanowienia, że się naje. On ma cel! Cel, który ma wagę życia i śmierci, bo gdyby przez kilkanaście dni nie było obiadu, to nie wiem jakby taki orzeł się czuł. Pewnie słabo, albo wcale. On nie czeka cały rok, tylko działa regularnie we wszystkim co robi.

I Tobie serdecznie polecam taką strategię. Działaj a nie tylko postanawiaj, bo efekt jest wtedy, kiedy za pomysłem idzie działanie. Innej drogi na realizację marzeń nie ma mimo tego, że na kartce lista pięknie wygląda. Bądź orłem w drodze do celu. Codziennie rób krok w stronę życia jakiego pragniesz.

Autor: Marzena Cholerzyńska – coach, mówca motywacyjny, trener sprzedaży z długoletnim doświadczeniem w pracy w Polsce i za granicą. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunkach Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Zarządzanie i Organizacja w Biznesie, absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu –Coaching. Posiada szeroką wiedzę z zakresu zarządzania i budowania zespołów, którą zdobyła w pracy na stanowiskach managerskich i kierowniczych. Prowadzi coachingi indywidualne z obszaru life coaching i business coaching. Entuzjastka rozwoju osobistego. Nieustannie poszerza swoją wiedzę podczas szkoleń i warsztatów, aby mogła pomagać innym w stawaniu się ich najlepszą wersją – najpiękniejszym diamentem. Autorka bloga o rozwoju osobistym – marzenacholerzynska.pl

(Marzena Cholerzyńska)
REKLAMA

Komentarze (1)

JaJa

0 0

już nie palę rok. Za 5 dni minie rok. czas na Ciebie.:) 14:31, 28.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone