REKLAMA

Pierwszy weekend 2017 roku będzie naprawdę ciekawy

12:54, 05.01.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Krzysztof Wilkowski

W piątek obchodzimy Święto Trzech Króli, dlatego w Świeciu zorganizowano Orszak monarchów, który przejdzie ulicami miasta. Również w Chełmnie będzie Parada Trzech Króli połączona z koncertem Filharmonii Pomorskiej. Oprócz tego w pierwszy weekend 2017 roku będzie okazja, aby wysłuchać koncertu kolęd w Bukowcu, zobaczyć przedpremierowy pokaz filmu „Powidoki” Andrzeja Wajdy oraz obejrzeć maraton filmów tego znanego reżysera podczas Soboty z Wajdą.

6 stycznia 2017, piątek, Świecie
Orszak Trzech Króli

6 stycznia Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną Świętem Trzech Króli. W związku z tym w Polsce organizowane są orszaki Trzech Króli – to rodzaj Jasełek, gdzie każdy uczestnik jest aktorem, a więc wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli; wierzący i niewierzący, mogą przebrać się za różne postacie: rycerzy, pasterzy i aniołki i wziąć udział w barwnym pochodzie.
PROGRAM:
14:00 - początek orszaku - zbiórka na Dużym Rynku
trasa: Duży Rynek, 10 Lutego, Mickiewicza, Amfiteatr
Zakończenie: "Rodzinna kolęda dla Świecia", czyli konkurs kolędników z udziałem przedstawicieli szkół, przedszkoli, władz gminy i powiatu, Hala Widowiskowo-Sportowa.
Plenerowy Dom Kultury OKSiR zajmie się przestrzenią animacyjno-warsztatową.
Darmowe bilety w formie naklejek do nabycia w dniu wydarzenia przed wejściem na halę -ilość miejsc ograniczona.
Organizator główny:
Szkoły Katolickie w Świeciu
Wstęp wolny

6 – 8 stycznia 2017, piątek, Świecie
Przedpremierowe pokazy filmu „Powidoki”

W dniach 6 - 8 stycznia, o godz. 16:00 w Kinie Wrzos, można zobaczyć PRZEDPREMIEROWE pokazy ostatniego filmu Andrzeja Wajdy, a zarazem polskiego kandydata do Oscara „POWIDOKI"!
Powidoki, Polska 2017, 100' dramat, biograficzny
Jeden z najwybitniejszych twórców w historii kina, zdobywca wielu nagród filmowych, w tym Oscara za całokształt twórczości – Andrzej Wajda, przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy. Głównym bohaterem jest wielki artysta, wierny własnej wizji sztuki, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. „Powidoki” to intymny zapis ostatniego okresu życia obdarzonego charyzmą wybitnego malarza. Opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła niepokornego człowieka. Wajda w sposób niezwykle subtelny, a zarazem uniwersalny kreśli, tworzonymi z malarskim kunsztem obrazami,  świat, w którym piękno i sztuka są prześladowane.
Bilety: 14 zł - normalny, 12 zł – ulgowy

6 stycznia 2017, piątek, Bukowiec
Koncert kolęd

Koncert rozpocznie się o godz. 12:15 w Szkole Podstawowej w Bukowcu. Wystąpią: Chór Cecylia, Zespół Come Prima, Chór Kantyczka oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu.
Wstęp wolny

6 stycznia 2017, piątek, Chełmno
Parada Trzech króli wraz z koncertem Filharmonii Pomorskiej

Miejsce zbiórki: Urząd Miasta Chełmna, godz.14:30.
Start parady przewidziany został na godzinę 14:30. Przemarsz nastąpi ulicą Dworcową (spod siedziby Urzędu Miasta Chełmna), ulicą Grudziądzką do Rynku.
Na Rynku Teatr Agrafka przedstawi krótką inscenizację "Szopki Polskiej".
O godzinie 15- tej w Kościele Farnym rozpocznie się koncert Filharmonii Pomorskiej, który będzie uroczystym zakończeniem pierwszej chełmińskiej Parady Trzech Króli.
Wstęp wolny

7 stycznia 2017, sobota, Świecie
Sobota z Wajdą

Spotkanie poprowadzi Maciej Ciemny.
Kino WRZOS
13:30 „Wałęsa - człowiek z nadziei” (Polska 2013, 127' biograficzny, dramat)
16:00 „Powidoki” (Polska 2016, premiera 13 stycznia 2017, 98' biograficzny)
Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
18:00 „Dyrygent” (Polska 1979, 97' dramat obyczajowy, psychologiczny)
20:00 „Człowiek z marmuru” (Polska 1976, 156' dramat obyczajowy, polityczny)
Bilety: cena karnetu: 20 zł

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018