Zamknij
REKLAMA

Teledysk Świąteczny - Nasze uczucia tworzą historię - Bóg się rodzi

2018-12-18 14:03:51
REKLAMA

Województwo Kujawsko-Pomorskie przygotowało spot świąteczny, w którym oczekiwanie na Nowonarodzonego to czas radości ze spotkań z bliskimi i wsłuchanie się w ich historię walk o niepodległość.

Okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia to czas kiedy staramy się, aby nasi najbliżsi mogli poczuć się wyjątkowo. Codzienny pośpiech, problemy, wirtualna rzeczywistość kradnąca nam czas powodują, że z wytęsknieniem czekamy na Boże Narodzenie, aby choć na chwilę się zatrzymać i dać z siebie to, co w nas najlepsze.

Tegoroczne święta przypadają w roku obchodów wyjątkowej, 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Czas rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole może być sposobnością i okazją do wysłuchania pasjonujących historii oraz wspomnień naszych dziadków i rodziców. Wolność naszej narodowej wspólnoty to fundament na którym opieramy przyszłość kolejnych pokoleń.

Teledysk opowiada prawdziwą historię młodego mieszkańca regionu, który otrzymuje od swojej babci mundur ułana, po swoim zmarłym dziadku. Przeżycie jest wyjątkowe, bo choć chłopak widział pamiątkowy mundur wiele razy, to założy go po raz pierwszy. Otrzymanie pamiątki jest dla mężczyzny nobilitującym i podniosłym wydarzeniem.

W spocie świątecznym wystąpili członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Zespół od 60 lat jest jednym z najbardziej aktywnych ambasadorów regionu w zakresie promowania sztuki i kultury ludowej.

Scenę, w której zespół śpiewa kolędę „Bóg się rodzi” i wykonuje do niej układ taneczny nagrano w Operze Nova w Bydgoszczy.

Producent: PROXYMEDIA FILMS
Reżyseria: Piotr Szamocki
Scenariusz: Piotr Szamocki
Operator: Mikołaj Wiśniewski

SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ: https://www.youtube.com/user/umwkp/videos
ODWIEDŹ NASZĄ OFICJALNĄ STRONĘ: http://kujawsko-pomorskie.pl
ORAZ PROFIL FB: https://www.facebook.com/WojewodztwoKujawskoPomorskie/

#BożeNarodzenie #kolęda #Bógsięrodzi

Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone