Zamknij
REKLAMA

Nauka jazdy na nartach - zdecyduj się na Szczyrk!

08:07, 09.10.2021 | Materiał partnera

Od dawna myślisz o nauce jazdy na nartach, ale wciąż nie jesteś do tego do końca przekonany? Poznaj zalety tego sportu zimowego i zdecyduj się na szkolenie w Szczyrku - jednym z najpiękniejszych miejsc do zimowego szaleństwa w Polsce!

Jazda na nartach - dlaczego warto?

Istnieje wiele korzyści płynących z jazdy na nartach, jedne z nich są oczywiste, inne mniej:

  • korzyści zdrowotne - jazda na nartach wzmacnia odporność, poprawia wydolność tlenową organizmu, wspomaga pracę płuc oraz serca,
  • zgrabna sylwetka - jazda na nartach angażuje niemal wszystkie mięśnie w ciele, co sprawia, że pozwala spalać ogromną ilość kalorii. Szacuje się, że liczba ta wynosi nawet 500 kcal na godzinę jazdy!
  • lepsze samopoczucie - podczas jazdy organizm dotlenia się, a w czasie wysiłku - wydzielają się hormony szczęścia. Wszystko to powoduje, że podczas zimowych szaleństw mamy dobry humor i lepszy nastrój,
  • nauka wytrwałości - początki często bywają trudne, nie inaczej jest z nauką jazdy na nartach. Bez wątpienia jednak jest to lekcja wytrwałości i samodyscypliny, które przydają się nie tylko na stoku, ale i w codziennym życiu,
  • świetny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi - jazda na nartach to idealna aktywność dla rodzin czy grupy znajomych. Wspólna aktywność zacieśnia i buduje więzi. Oprócz tego, na stoku można zawrzeć nowe, ciekawe znajomości.

Ośrodek narciarski - jaki wybrać?

Decydując się na rozpoczęcie przygody z nartami trzeba wybrać odpowiedni ośrodek narciarski. Godnymi polecenia są ośrodki narciarskie w Szczyrku. Pogoda w Szczyrku zimą jest idealna do zimowych szaleństw. A jeśli mowa o Szczyrku to świetnym wyborem będzie Beskid Sport Arena.

To ośrodek narciarski oferujący kompleksowe usługi zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Na miejscu dostępne są różne trasy zjazdowe i wyciągi narciarskie, szkoła narciarska, przedszkole narciarskie, różne kursy narciarskie, wypożyczalnia i serwis sprzętu, restauracja, a latem - wypożyczalnia rowerów.

Beskid Sport Arena - trasy i wyciągi

Na terenie Beskid Sport Arena na narciarzy czekają cztery trasy narciarskie różniące się parametrami i stopniem trudności. Dzięki dużej różnorodności tras każdy narciarz znajdzie odpowiednią dla siebie:

  • trasa niebieska - o długości 1200 m, przewyższeniu 240 m, średnim nachyleniu 20% i maksymalnym nachyleniu 30%,
  • trasa niebieska II - o długości 200 m, przewyższeniu 20 m, średnim nachyleniu 10% i maksymalnym nachyleniu 12%,
  • trasa czerwona - o długości 1000 m, przewyższeniu 240 m, średnim nachyleniu 24%, maksymalnym nachyleniu 38%,
  • trasa czarna - o długości 800 m, przewyższeniu 240 m, średnim nachyleniu 30% i maksymalnym nachyleniu 45%.

Wszystkie trasy narciarskie w ośrodku są wyposażone w ledową instalację oświetleniową, która rozjaśnia stoki po zmroku.

Aby dotrzeć na trasy narciarze mogą skorzystać z jednego z trzech wyciągów. Największy to sześcioosobowa kanapowa kolej linowa posiadająca osłony przeciwwiatrowe. Dwa pozostałe to wyciąg narciarski sportowy i - polecany szczególnie dla najmłodszych - wyciąg narciarski widokowy.

Łączna przepustowość kolei i wyciągów wynosi ok. 4 tys. osób w ciągu godziny.

Beskid Sport Arena - szkoła narciarska

Na terenie ośrodka funkcjonuje nowoczesna szkoła narciarska oferująca kursy narciarskie i snowboardowe. W szkole można skorzystać z zajęć grupowych lub indywidualnych. Szkoleniowcami są profesjonalni i wykwalifikowani instruktorzy, którzy w przystępny sposób przekazują wiedzę i szlifują umiejętności swoich kursantów.

Beskid Sport Arena - przedszkole narciarskie

Dzieci, które są jeszcze zbyt małe aby uczęszczać do szkoły narciarskiej mogą zostać zapisane do przedszkola narciarskiego. Uczęszczać do niego mogą już dzieci od wieku 3 lat. Nauka tam odbywa się poprzez zabawę w komfortowy i atrakcyjny dla najmłodszych sposób. Co najważniejsze – maluchy są bezpieczne, ponieważ szkolenia prowadzone są na specjalnie wydzielonym terenie.

Beskid Sport Arena - dane teleadresowe

Beskid Sport Arena znajduje się w Szczyrku (dzielnica Biła), przy ul. Grzybowej 1.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%