Zamknij

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem kampera, aby obniżyć koszty?

14:45, 17.06.2022 . Aktualizacja: 14:46, 17.06.2022

Zakup kampera to rozwiązanie dla osób, które poszukują niesamowitych wrażeń, a jednocześnie cenią sobie poczucie swobody i niezależności. Posiadając własny pojazd kempingowy, wystarczy spakować walizki i wyruszyć w pierwszą podróż. Kupno kampera to jednak spory wydatek, o czym przekonywać raczej was nie musimy. Kiedy zakup kampera jest najbardziej opłacalny i jak przygotować się do inwestycji? Sprawdzamy!

 

Wynajem kampera czy jego zakup – co wybrać?

Caravaning w dobie pandemii koronawirusa niewątpliwie zaczął cieszyć się ogromną popularnością. Zamknięte hotele i obostrzenia obowiązujące w niemal całej Europie nie ułatwiały wówczas podróżowania, przez co wiele osób coraz chętniej zaczęło podchodzić do kwestii, jaką jest zakup pojazdu kempingowego. Jest to całkowicie zrozumiałe! Własny kamper to gwarancja prawdziwej wolności, o jakiej nie można mówić w przypadku wakacji all inclusive. Pojazd dowiezie was wszędzie, gdzie tylko zapragniecie i to od was zależało będzie, w jakim kierunku się udacie. Niemniej jednak nie jest to najtańsze z możliwych rozwiązań. Kupno kampera na własność wiąże się z wieloma wydatkami, o których sprzedawcy nie zawsze wspominają, a koszty te rzeczywiście nie należą do najniższych. Kto zatem powinien rozważyć zakup kampera? Przede wszystkim miłośnicy tej oto formy podróżowania, którzy doskonale wiedzą, jak wygląda caravaning, a tym samym mają za sobą już niejedną podróż. Jeśli należycie do grona osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w caravaningowym świecie, radzimy najpierw zdecydować się na wynajem campera i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję.

Po więcej informacji o zakupie i wynajmie kamperów zajrzyj na stronę – https://kampery-klf24.pl/baza-wiedzy/

Kampery nowe i używane – ile kosztują?

Decyzja o zakupie pojazdu kempingowego do najłatwiejszych nie należy – to fakt! Wobec tego dobrze byłoby wstępnie określić swój budżet i zastanowić się, jakie macie oczekiwania. Na polskim rynku zdecydowanie królują kampery typu alkowa oraz półintegra. Zostały stworzone z myślą o kilkuosobowych grupach, co oznacza, iż wolna przestrzeń jest dobrze zaplanowana. Droższym rozwiązaniem jest natomiast integra, która zda egzamin świetnie w przypadku osób, którym zależy na wyższym standardzie. Każdy z tych modeli pojazdów kempingowych ma jedną wspólną cechę. Otóż kampery dostępne w salonach są bardzo komfortowe w użytkowaniu, a ich design zdecydowanie zachwyca. Jedynym minusem nowego kampera jest oczywiście cena. Pandemia koronawirusa wpłynęła nie tylko na zwyczaje podróżnicze, ale również na ceny, które obecnie mogą pozostawiać wiele do życzenia. Koszt nowego kampera waha się w przedziale 200-300 tysięcy złotych, przy czym kamper używany kosztuje około 70-100 tysięcy. 

Różnica jest spora, ale nasuwa nam się na myśl kluczowe pytanie – Czy kupno używanego pojazdu to dobry pomysł? I tak, i nie! Na portalach sprzedażowych możemy znaleźć multum atrakcyjnych ofert. Warto jednak umówić się na spotkanie z potencjalnym sprzedawcą i sprawdzić, czy wystawiony na sprzedaż pojazd rzeczywiście jest tym pokazanym na zdjęciach. Niestety zdarza się, że zdjęcia są podrasowane, a stan techniczny pojazdu nie odpowiada opisowi.

Koszty utrzymania kampera – to warto wiedzieć

Zakup kampera nie jest jedynym kosztem, jaki trzeba ponieść. Utrzymanie pojazdu kempingowego również sporo kosztuje, co oznacza, iż określenie budżetu to absolutna konieczność. Co mamy na myśli? Kampery – nowe i używane, muszą bezwzględnie posiadać ważne ubezpieczenie OC, a także być poddawane regularnym przeglądom technicznym. Bez tego podróż kamperem nie będzie możliwa, a nikt z was raczej nie chce podejmować ryzyka, jakim jest wyprawa bez ważnej dokumentacji, nieprawdaż? Dodatkowo pamiętajcie, iż o kamper należy odpowiednio dbać. Każdy właściciel jest zobowiązany do przechowywania go pod zadaszeniem. Jeżeli nie macie tej możliwości na terenie własnej posesji, wówczas należy opłacić miejsce postojowe. O kwestiach tego typu warto myśleć z wyprzedzeniem, by uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki już po dokonanej transakcji!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%