Zamknij

Wpływ impotencji na życie erotyczne

00:10, 13.08.2022 . Aktualizacja: 07:32, 19.08.2022

Chociaż zaburzenia erekcji są dość powszechne, panowie niechętnie mówią o nich na głos. Niestety robienie z impotencji tematu tabu sprawia, że jej skutki stają się jeszcze poważniejsze. Impotencja może bowiem wpływać na różne sfery życia, jednak przede wszystkim – na życie erotyczne.

Co to jest impotencja?

W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć na pytanie, co to jest impotencja? Większość osób bowiem uważa bowiem, że jest to schorzenie objawiające się brakiem wzwodu. Nie jest to do końca prawda. Impotencją nazywamy dysfunkcję seksualną, która objawia się niemożnością osiągnięcia i/lub utrzymania wzwodu w stopniu wystarczającym do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego mimo odczuwalnego podniecenia.

Na podstawie tej definicji można zauważyć, że zaburzenia erekcji mogą mieć różną postać. Najczęściej występują:

  • całkowity brak wzwodu;
  • częściowy brak wzwodu;
  • niemożność utrzymania wzwodu.

W jaki sposób takie dolegliwości mogą wpłynąć na życie seksualne?

Wpływ impotencji na życie seksualne

Niestety, wpływ impotencji na życie seksualne może być bardzo duży i dotyczyć zarówno mężczyzny i kobiety, jak i również relacji między nimi. Przede wszystkim, impotencja często jest postrzegana przez panów jako „plama na honorze” czy „utrata męskości”. Z tego powodu, tłumiąc wstyd w sobie, wątpią we własną męskość i atrakcyjność, co z kolei przekłada się na zmniejszone poczucie własnej wartości i pewność siebie. I to właśnie między innymi dlatego o zaburzeniach wzwodu należy mówić głośno – bez zawstydzania i stygmatyzacji.

Zaznaczmy jednak, że impotencja może wpłynąć również na partnerkę. Zamknięcie się mężczyzny w sobie i brak ochoty na współżycie lub niemożność utrzymania erekcji podczas stosunku mogą sprawić, że kobieta będzie widziała siebie jako „przyczynę” niepowodzeń, myśląc, że niewystarczająco podnieca partnera. Takie interpretacje problemu mogą prowadzić nie tylko do stagnacji i załamania życia seksualnego, ale nawet wychodzić poza tę sferę, wpływając tym samym na codzienne samopoczucie.

Lek na potencję Actigra/ActiGra Forte

Co należy zrobić, obserwując u siebie problemy z erekcją? Przede wszystkim nie ukrywać ich przed drugą połówką. Wzajemne zaufanie, zrozumienie i otwartość są podstawą udanego związku i tak samo jest w sferze seksualności. Warto powiedzieć wprost, z czego wynika brak erekcji i wyjaśnić, że problemem nie jest partnerka.

Kolejnym krokiem powinno być udanie się do urologa lub lekarza internisty, który zajmie się diagnostyką problemu. Problemy ze wzwodem często wynikają z niewystarczającego ukrwienia prącia i w wielu przypadkach wystarczy dostępny bez recepty lek na potencję ActiGra Forte lub inny lek z syldenafilem w składzie. W niektórych przypadkach może jednak być konieczne specjalistyczne leczenie.

U podstaw impotencji mogą leżeć przyczyny organiczne lub psychogenne, dlatego niezbędne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki i leczenie schorzenia objawiającego się impotencją. W przypadku impotencji psychogennej konieczne będzie udanie się do seksuologa lub psychologa.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%