Zamknij
REKLAMA

Albania, Bułgaria, Chorwacja – zapomniane kierunki wracają na szczyt

00:00, 12.08.2017 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Albania, Bułgaria i Chorwacja są coraz popularniejszymi kierunkami letnich wyjazdów. Fot. depositphotos

Albania, Bułgaria, Chorwacja są coraz popularniejsze wśród polskich turystów. Kierunki popularne przed laty, później kojarzone ze studenckimi wojażami, dziś znowu są świetną alternatywą dla Grecji, Włoch czy Hiszpanii.

 Nasi rodzice i dziadkowie chętnie podróżowali latem do krajów europejskich takich jak Albania, Bułgaria czy Chorwacja. Później, przez lata kierunki te były kojarzone głównie ze studenckimi wyprawami. Dziś odzyskują swoją zasłużoną pozycję wśród najbardziej popularnych miejsc wybieranych przez turystów. W ostatnich latach zainteresowanie wakacjami w tych krajach bije wszelkie rekordy.

 Piękne wybrzeże, plaże o złotym piasku, a także nowe inwestycje hotelowe i infrastrukturalne – to wszystko przyczyniło się do tego, że dziś wspomniane kierunki ponownie przyciągają turystów z całej Europy. Coraz więcej osób planujących wakacje za granicą, jako cel podróży wybiera właśnie te kraje. Durres i Kruje w Albanii, Złote Piaski i Słoneczny Brzeg w Bułgarii czy Dalmacja i Dubrownik w Chorwacji przyciągają turystów szukających malowniczych plaż i wspaniałej, słonecznej pogody. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, zarówno osoby, które chcą wypocząć, ciesząc się słońcem i ciepłą wodą, jak i entuzjaści zwiedzania – w żadnym z tych krajów nie brakuje bowiem starożytnych budowli i ruin do odkrycia. W Albanii warto zobaczyć m. in. Girokaster i Berat i wjechać kolejką na górę Dajti. W Bułgarii - odwiedzić najpiękniejsze miasteczko tego kraju - Nesebyr oraz Dolinę Róż. W Chorwacji natomiast przechadzać się po starym mieście w Dubrowniku, które w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i Havrze, zwanym lawendową wyspą.

 Kierunki te docenią również rodziny z dziećmi. Szerokie plaże i przyjazne hotele spełniają wszystkie oczekiwania nie tylko młodszych, ale i starszych turystów. Wiele hoteli posiada cały kompleks basenów umożliwiających aktywny odpoczynek, dla dzieci znajdziemy też bogatą ofertę Figloklubów, w których organizowane są zajęcia dla najmłodszych turystów. Dzięki nim dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale także rozwijają swoje pasje.

Szukasz idealnej oferty dla siebie? Odwiedź r.pl/lato.

(materiał partnera)
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018