Zamknij
REKLAMA

Specjalne ubezpieczenia na wyjątkowe potrzeby

08:55, 03.10.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Niektórzy powiadają, że można mieć ubezpieczenie na wszystko, a firmy ubezpieczeniowe podążają coraz szybciej za zmieniającym się światem i potrzebami klientów. Z drugiej strony powstaje coraz więcej ofert dedykowanych konkretnym branżom, a to umożliwia stworzenie polisy, która idealnie odpowiada na potrzeby i możliwości. I tak poza polisami chroniącymi mienie, życie i zdrowie możemy wybrać polisę zabezpieczającą firmę i jej działalność przed skutkami nieszczęśliwych wypadków bądź też roszczeń pracowników. Jedną ze specjalnie dedykowanych ofert jest ubezpieczenie dla właścicieli warsztatów samochodowych.

Po co się ubezpieczać?

Właściciele warsztatów samochodowych doskonale wiedzą, jak wiele pracy i nakładów finansowych kosztuje stworzenie zakładu oraz jego utrzymanie i dbanie przede wszystkim o renomę firmy. To ostatnie jest szczególnie ważne, ponieważ od klientów zależy, czy będziemy polecani innym, a tym samym, czy utrzymamy się na tym niełatwym rynku. Z drugiej strony ta specyficzna branża generuje dość duże ryzyko różnego rodzaju wypadków – z warsztacie przechowywane są środki łatwopalne oraz specjalistyczne narzędzia – tu nietrudno o nieszczęśliwszy wypadek lub uszkodzenie pojazdu podczas naprawy lub jazdy próbnej. Każdy, kto poważnie myśli o tego typu biznesie, powinien dokładnie przeanalizować dedykowaną polisę https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/. Ona pomoże w rożnych nieprzewidzianych sytuacjach.

Co warto ubezpieczyć?

Bardzo ważna jest ochrona budynku i znajdującego się w nim specjalistycznego (często bardzo drogiego) sprzętu oraz szkód, które powstały podczas naprawy auta. To podstawowy pakiet, jaki powinniśmy brać pod uwagę. To istotne, ponieważ zabezpiecza niemalże całkowicie potrzeby w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Warto jednak zauważyć, że w Polsce z tego typu ubezpieczeń korzysta zaledwie 75% warsztatów. A koszt polisy jest stosunkowo niski w porównaniu z odbudową zakładu, zakupem nowego sprzętu czy też wypłaceniem klientowi odszkodowania z własnej kieszeni.

Ten ostatni aspekt jest ważny nie tylko z powodów finansowych. Każdemu może się zdarzyć, że naprawa pójdzie nie tak lub na skutek niesprzyjających okoliczności dojdzie na przykład do kolizji podczas jazdy próbnej. W momencie, kiedy nie mamy wykupionej polisy OC, tracimy nie tylko własne pieniądze, ale także zaufanie klienta, a tego drugiego nie da się tak łatwo odbudować. Polisa skrojona na wymiar potrzeb jest idealnym pomysłem, by zabezpieczyć firmę przed różnym zdarzeniami.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018