REKLAMA

Chełmno - miasto zakochanych

00:28, 23.12.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj

Nie Warszawa, nie Kraków, ani nawet popularny Wrocław, a właśnie Chełmno (w województwie kujawsko-pomorskim) jest nazywane miastem zakochanych. Dlaczego?

Warto tutaj wspomnieć o dwóch aspektach. Pierwszy z nich wiąże się z osobą siostrzenicy Mikołaja Kopernika, czyli Krystyną. Kobieta pierwotnie wstąpiła do zakonu w tym miasteczku, ale po pewnym czasie zrezygnowała i wyjechała do Królewca, ponieważ zaczęła żywić płomienne uczucie do Kaspra Stulpawitza (dobosza księcia Alberta).

Warto także wspomnieć o relikwiach Świętego Walentego, który jest przecież patronem zakochanych. Są one przechowywane w chełmińskim Kościele archiprezbiterialnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwanym potocznie "Farą". Ludzie, którzy kiedykolwiek byli w tym mieście podkreślają, że panuje w nim bardzo romantyczna atmosfera. Jakie atrakcje warto zwiedzić? Zapraszamy na "wycieczkę " po Chełmnie.

Park miejski "Nowe Planty"

To miejsce świetnie oddaje romantyczny klimat Chełmna. Trzeba podkreślić, że znajdują się tam bardzo atrakcyjne pod kątem wizualnym dywany kwiatowe. Największy urok mają oczywiście wtedy, kiedy warunki atmosferyczne są sprzyjające - wtedy można je podziwiać w całej okazałości. Generalnie jednak bez względu na porę roku park miejski "Nowe Planty" nie narzeka na brak zwiedzających. Zakochani chętnie oddają się romantycznym spacerom, a magia tego miejsca pomaga im w miłym spędzaniu wolnego czasu.

Ławeczka Zakochanych

Odwiedzając park nie można przejść obojętnie obok tego miejsca. Na pary czeka bowiem elegancka i bardzo gustowna ławeczka, która znajduje się dokładnie niedaleko deptaka oraz Bramy Grudziądzkiej. Nad tym elementem wisi napis "Chełmno - miasto zakochanych", który jeszcze bardziej dodaje uroku całej lokalizacji. Tradycja nakazuje, aby chociaż na chwilę usiąść na ławeczce i pocałować się ze swoją drugą połówką - ma to przynieść szczęście w miłości. Osoby, które przywiązują dużą uwagę do takich kwestii nie wyobrażają sobie, aby opuścić Chełmno bez zrealizowania tego zadania. Magiczny klimat pomaga zaś zrelaksować się i zapomnieć o całej otaczającej rzeczywistości.

Rynek w Chełmnie

Serce miasta zakochanych także robi bardzo duże wrażenie. Turyści mogą tam bowiem znaleźć wszystko, co jest potrzebne do szczęścia. Uwagę na pewno przykuwa zrekonstruowana studnia miejska, która oddaje klimat lat poprzednich. Warto również wspomnieć o renesansowym ratuszu, licznych sklepach i kramach. Nie brakuje miejsc, gdzie można odpocząć i coś zjeść delektując się nie tylko smakowitymi daniami i napojami, ale może nawet przede wszystkim urokami Chełmna.

Trasa zakochanych

Ciekawostką jest fakt, że Urząd Miasta Chełmna przygotował dla turystów specjalną trasę "Serce miasta zakochanych". Warto wiedzieć, że propozycja szczególnie przypadnie do gustu fanom geocachingu, czyli gry, która polega na szukaniu ukrytych skarbów przy pomocy GPS. Ważne jest to, aby każde znalezisko odnotować na specjalnie do tego przeznaczonej stronie. Turyści, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia z tą grą są zachwyceni. Jeśli zatem kiedyś będziecie w Chełmnie, to warto mieć w planach tego typu rozrywkę a odpocząć możesz np w Domu Gościnnym pod Górą w fajnej lokalizacji i przystępnej cenie. 

(Materiał partnera)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018