REKLAMA

Planujesz ucieczkę z miasta i przeprowadzkę na Dolny Śląsk? Sprawdź jak znaleźć idealne mieszkanie pod Wrocławiem

10:10, 08.01.2018 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj

W życiu każdego człowieka przychodzi czas, kiedy czujemy się już nieco przytłoczeni szybkim tempem miejskiego życia. Chcielibyśmy wtedy najlepiej całkowicie zmienić otoczenie, nie rezygnując jednocześnie z wygody, jaką daje życie w dużej metropolii. 

Oczywiście jest to cel, który  bez wątpienia da się osiągnąć, jeśli myślimy o obrzeżach stolicy Dolnego Śląska. Miejscowości takie jak Kamieniec Wrocławski, Smolec, Wysoka, Kiełczów oraz coraz popularniejsze Siechnice, oferują wyprowadzającym się wszystko to, czego poszukujemy w podmiejskich miejscowościach. Jak jednak w morzu ofert odnaleźć tę jedyną?

Po pierwsze, musimy podejść do problemu analitycznie. Jeśli zdamy sobie sprawę czego oczekujemy od nowej lokalizacji, zrobimy listę najważniejszych postulatów i zaczniemy sprawdzać ogłoszenia pod kątem spełniania poszczególnych punktów, okaże się, że zostaniemy z ostatecznie zawężonym gronem faworytów. Co może się znaleźć na przykładowej liście? W zależności od naszych priorytetów możemy na niej umieścić aspekty takie jak cisza i spokój, pozostające nieco bardziej w sferze abstrakcji oraz szczegółowe wymagania, co do naszego nowego domu. Dajmy na to mogą to być punkty takie jak, dobry dojazd do Wrocławia, sprawnie działająca lokalna przychodnia, przestronny ogródek, balkon lub komfortowe miejsce do parkowania.

Od czego zacząć poszukiwania?

Najczęściej wybieranym kryterium jest wygoda dojazdu do miasta. W tej sytuacji bierzemy pod uwagę nie tylko odległość miejscowości od centrum – w przypadku kiedy rozpatrujemy na przykład mieszkanie w Siechnicach będzie to 15 kilometrów – ale też poziom zakorkowania trasy. Oba te punkty będą miały bezpośrednie przełożenie na czas naszej komunikacji z miastem, zarówno kiedy posiadamy własny samochód, jak i gdy korzystamy z transportu publicznego.

Wysoką popularnością cieszą się też tereny i miejscowości z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. W takich lokalizacjach nie musimy martwić się o to, gdzie posłać dzieci do żłobka, przedszkola i szkoły, bowiem wszystko jest na miejscu – przypomina specjalista z Arbet Deweloper na co dzień działający między innymi w Siechnicach. Oprócz placówek edukacyjnych zwróćmy też uwagę na bliskie sąsiedztwo innych ważnych punktów jak chociażby przychodnie, apteki, sklepy, restauracje czy też obiekty sportowe. I na tym jednak nie powinniśmy kończyć researchu. Nie od dziś wiadomo, że zapracowany człowiek najlepiej wypoczywa na łonie natury – starajmy się więc, aby w pobliżu nowego mieszkania znajdowały się tereny zielone jak chociażby parki i lasy.

(Materiał partnera)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018