Zamknij
REKLAMA

Przecinarki do płytek-co warto o nich wiedzieć?

08:59, 21.02.2018 | Materiały Partnera
Skomentuj

Jeżeli kiedyś robiłeś jakiekolwiek prace remontowe, to wiesz doskonale, że jednym z najpotrzebniejszych narządzi będzie przecinarka do glazury. Bez niej nie da się sobie wyobrazić, dokładnego i starannego układania płytek, bo przecinarki do płytek, przetną każdą płytkę, jaką tylko będziemy mieć pod ręką.

Przecinarki do płytek-jakie parametry wziąć pod uwagę?

Zanim kupimy konkretny model przecinarki do płytek, dobrze jest uwzględnić kilka kwestii, takich jak: długość cięcia, budowa, napęd, oraz dodatkowe zalety.

Długość cięcia

Jeżeli chodzi o długość cięcia, to dzięki niej możesz zobaczyć, jaki rozmiar płytki przetnie dana przecinarka do glazury. Najbardziej popularny rozmiar to długość około 60 cm. Profesjonalni glazurnicy bardzo często kupują modele o długości 90 cm. Umożliwiają one cięcie po przekątnej płytki o wymiarach: 60×60 cm. Jest to bardzo ważne wtedy, gdy układamy płytki typu karo lub dłuższe około 120 cm. Do przecięcia takich płytek nadadzą się między innymi ręczne przecinarki do glazury.

Konstrukcja przecinarki do płytek

Następną kwestią, którą należy uwzględnić jest budowa przecinarki do płytek. Przecinarka do terakoty, może posiadać jedną albo w dwie prowadnice. Każda z nich ma swoje zalety. Przecinarka do glazury z jedną prowadnicą zapewnia bardzo dużą sztywność zespołu łamacza. Natomiast przecinarka z dwiema prowadnicami gwarantuje bardzo dobrą widoczność linii cięcia. Dzięki temu można wykonać precyzyjne cięcie płytek. Dodatkowo, ergonomiczna budowa dźwigni i przekładni, zastosowana w niektórych rodzajach, umożliwia łamanie płytek bez żadnych zmartwień.

Przecinarki do płytek-ręczne czy elektryczne?

Ręczne przecinarki do płytek będą przydatne przy mniej skomplikowanych pracach. Będą odpowiednie przykładowo do cięcia płytek ściennych, podłogowych, gresów i innych rodzajów. Poradzą sobie również z gresem porcelanowym. Natomiast przecinarki elektryczne to sprzęt o bardzo dużej wydajności. Przecinarki do materiałów ceramicznych, które posiadają tarczę diamentową z chłodzeniem wodnym, dają możliwość przecinania różnych materiałów budowlanych. Może to być przykładowo: glazura, terakota, gres, cegły, kamień naturalny, marmur, granit i wiele innych. Sprawdź na stronie dobrej jakości przecinarki.

Polecane modele przecinarek

Z pewnością warte zainteresowania są ręczne przecinarki do glazury Sigma. Przykładowo SIGMA 3P2K jest profesjonalną ręczną przecinarką do płytek Klick-Klock 102 cm. Cechuje ją solidna konstrukcja i trwałe łożysko prowadzące. Ma też ergonomiczny uchwyt. Można ją dopasować do grubości płytek. Przecinarki do płytek tej firmy są również wyposażone w system, który umożliwia szybką zmianę kąta co 10 stopni. Łatwo można też zablokować określony kąt cięcia. Podstawa jest umieszczona na stalowych sprężynach. W zestawie znajduje się dodatkowy przymiar i dwie dodatkowe podstawki pod większe wymiary płytek. Sigma jest włoską firmą z wieloletnią tradycją. Produkuje wysokiej jakości i bezawaryjne urządzenia. Nie tylko do cięcia glazury. To inwestycja do wiele długich lat. Sprzęt ten jest odpowiedni dla profesjonalistów i do użytku domowego. 

(Materiały Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone