Zamknij
REKLAMA

Jakie rolety będą najlepiej prezentować się w kuchni?

14:41, 28.02.2018 | Materiały Partnera
Skomentuj

Kuchnia to miejsce, gdzie rolety wewnętrzne również mogą się bardzo przydać. Jednak przy ich wyborze należy kierować się wieloma czynnikami. W przeciwnym razie zakup może okazać się nietrwały, niefunkcjonalny i w praktyce trzeba będzie już po kilku tygodniach szukać nowych rolet.

Materiał rolet wewnętrznych

Kuchnia jest specyficznym miejscem, gdzie panuje bardzo duża wilgoć, a do tego meble, jak i inne przedmioty, w tym rolety, narażone są na kontakt z takimi substancjami, jak, choćby tłuszcz. Dlatego też tak ważne jest wybranie rolet, które będą wykonane z odpowiedniego materiału. Najczęściej na rynku można spotkać modele wykonane z lnu, czy bawełny. Trzeba jednak podkreślić, że uwydatniają one swoje zalety przede wszystkim w kuchniach, które mają dość dużą wentylację, a przy okazji raczej niewielkie nasłonecznienie. Ich główną wadą jest po prostu to, że przepuszczają promienie słoneczne w dość dużym stopniu. Niestety w kwestii związanej z wilgocią również bawełna i len nie wypadają najlepiej. Wynika to przede wszystkim stąd, że, np. bawełna jest uważana za materiał, który po bliskim zetknięciu z wilgocią, staje się korzystnym siedliskiem bakterii oraz grzybów.

Rewolucyjna alternatywa dla naturalnych materiałów — czyli poliester

Wbrew powszechnemu przekonaniu poliester jest znakomitym wyborem przy roletach do kuchni. Po pierwsze znacznie lepiej radzi sobie z promieniami słonecznymi, przez co je nie przepuszcza. Poza tym znacznie łatwiej i szybciej można poradzić sobie z plamami na takich roletach. Wystarczy jedynie przetrzeć je wilgotną szmatką i odrobiną płynu do naczyń. Warto podkreślić, że tyczy się to jedynie wysokiej jakości rolet z tego materiału, gdyż niska jakość może charakteryzować się stopniową utratą koloru.

Połącz funkcjonalność z efektownym designem

Praktyczność i funkcjonalność zawsze powinny być na pierwszym miejscu, kiedy dokonujemy wyboru związanego z zakupem rolet wewnętrznych. Jednak nie oznacza to, że nie możemy zwrócić uwagi również na najmodniejsze modele rolet, które przy okazji ozdobią naszą kuchnię. Dlatego też często nasz wybór pada na rolety rzymskie, które dodają wyjątkowej elegancji wnętrzu.

Tradycyjne rolet w wybranym kolorze również doskonale sprawdzą się w kuchni. Dawniej zalecano wybierać neutralne kolory, jednak dziś coraz częściej odchodzi się od tego podejścia. Obecnie kuchnia ma zacząć żyć, dlatego trendem ostatnich miesięcy jest stawianie na kwieciste wzory i jasne, pełne życia kolory.

Wybieraj najlepsze rolety

To, gdzie zakupisz rolety, również jest bardzo ważnym czynnikiem. Dlatego wybieraj jedynie sklepy, które sprzedają najwyższej jakości produkty. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj sklep z roletami - rolety.eu/pl/7-rolety.

(Materiały Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone