Zamknij
REKLAMA

Hotelowe lobby – na co zwrócić uwagę przy tworzeniu aranżacji wnętrza! Krótki poradnik

09:12, 16.03.2018 | Materiał partnera
Skomentuj

Lobby, to jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc w hotelu. Zazwyczaj jest on połączony z recepcją. Dlatego ważne jest, aby przestrzeń robiła wrażenie na odwiedzających nasz obiekt Gościach.

Zaznaczmy, że to pierwsze miejsce, które widzi Klient i zazwyczaj ma duże znaczenie na na jego decyzję, czy skorzystać z usług danego hotelu. Pamiętajmy, że wyjątkowy wystrój wnętrza dużo mówi o całym obiekcie. Odpowiedniej wielkości i prawidłowo urządzony, funkcyjny hol, to wizytówka każdego hotelu. Pamiętajmy, że ma on przyciągać gości!

Postaw na nowoczesność i wysoką jakość wyposażenia

Zaznaczmy, że powierzchnia lobby może być bardzo różna i uzależniona od charakteru hotelu. Liczy się przede wszystkim kreatywność przy tworzeniu uniwersalnego, przyjaznego, a także oryginalnego wnętrza. Warto zaznaczyć, że jeszcze czterdzieści lat temu, lobby było po prostu ciągiem komunikacyjnym, czyli zwykłym korytarzem. Jednak to się zmieniło. Dziś świadczy ono o indywidualności i stylu danego hotelu. W tworzeniu tej przestrzeni powinniśmy postawić na nowoczesność, nietuzinkowość i wysoką jakość wyposażenia. Powinno być urządzone gustownie. Jednak pamiętajmy, że przestrzeń musi idealnie współgrać z charakterem pozostałej części obiektu. Pamiętajmy, że lobby dostępne jest dla gości przez całą dobę, dlatego musi dawać odwiedzającym nasz hotel wiele możliwości. Można umieścić na ścianie telewizor oraz postawić na ziemi stojak z najnowszymi wydaniami gazet. Warto, aby funkcja lobby została wzbogacona o usługi gastronomiczne. Gość powinien mieć możliwość wypicia gorącej kawy czy herbaty oraz zamówienia posiłku. 

Wybierz oryginalne meble do lobby hotelowego

Kwestia wyposażenia lobby musi odpowiadać możliwościom przestrzennym danego hotelu. Ważne, żeby gość czuł się komfortowo. Jeśli przestrzeń jest bardzo mała, to warto postawić na odpowiednio przemyślaną aranżację. Pamiętajmy, że lobby ma przede wszystkim wywrzeć pozytywne wrażenie na Gościu, dlatego warto taką przestrzeń stworzyć. Postawmy na ciekawą dekorację ścian. Idealnym rozwiązaniem będzie umieszczenie niezwykłych obrazów lub zdjęć, które będą mogli obejrzeć Goście. Najważniejszym elementem jest oczywiście prawidłowe wyposażenie. Idealnym rozwiązaniem będą, na przykład designerskie meble które nadadzą przestrzeni wyjątkowego, nowoczesnego i oryginalnego wyglądu. Takie meble wyróżniają się stylem, bogatym wzornictwem oraz nietuzinkową formą. Można zdecydować się, na przykład na unikatowy stół okrągły, którego blat został wykonany z wysokiej jakości płyty MDF, odpornej na zarysowania. Natomiast nogi drewniane zostały zakończone w regulowane stopki, przez co stół możemy ustawić na każdej powierzchni. Warto zaopatrzyć się również w niepowtarzalny stolik kawowy, który wyróżnia się nowoczesną formą oraz klasycznym kształtem. Nie zapomnijmy również o dobraniu odpowiednich designerskich krzeseł, które świetnie wpiszą się w każdą oryginalną przestrzeń. Idealnym rozwiązaniem będzie, na przykład krzesło o niebanalnej formie, którego drewniane nogi w połączeniu z nowoczesnym siedziskiem pokrytym tapicerowaną poduszeczką, pozwala uzyskać wyjątkowy styl przestrzeni. Takie meble, stworzone z wysokiej jakości tworzyw oferuje, między innymi sklep Malo Design.

(Materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone