Zamknij
REKLAMA

Cechy wyróżniające dobre worki do odkurzacza

13:19, 24.03.2018 | Materiał partnera

Worki do odkurzacza warto wybierać rozsądnie. Ich jakość przekłada się bowiem na efektywność porządków oraz tworzenie zdrowego, pozbawionego drobnoustrojów i pyłów otoczenia. Zanieczyszczenia w domu to nie tylko drobinki czy włosy na podłodze, to także szkodliwe substancje unoszące się w powietrzu. Jeżeli odkurzacz jest wyposażony w dobry worek oraz profesjonalny filtr hepa, wówczas z jego pomocą można usunąć z otoczenia niemal 100% potencjalnych alergenów i innych szkodliwych substancji.

Worki do odkurzaczy powinny być szczelne
Ze szczelnością worków jest pewien problem. Muszą one bowiem zatrzymywać jak najwięcej zanieczyszczeń, a jednocześnie umożliwiać swobodny przepływ powietrza. Popularne papierowe modele nie są niestety zbyt skuteczną barierą dla drobnoustrojów. O wiele lepiej radzą sobie z tym zadaniem syntetyczne worki do odkurzacza. Ich innowacyjna struktura pozwala zatrzymać znacznie więcej zanieczyszczeń. A do tego nie utrudniają pracy urządzenia, powietrze przepływa przez nie swobodnie. Nawet przy włączeniu odkurzacza na maksymalne obroty, nowoczesne worki z mikrowłókien nie ulegają rozerwaniu, co niestety zdarza się w przypadku tych papierowych. Korzystając z produktów syntetycznych, nie trzeba obawiać się, że worek pęknie po nadmiernym wypełnieniu. Miękkie włókna ułatwiają bowiem jego dostosowanie do kształtów zbiornika wewnątrz odkurzacza. A mocna struktura pozwala na znacznie dłuższe użytkowanie. Worki z mikrowłókniny są też bardziej pojemne.

Worki powinny być jednorazowe
Materiałowe worki wielorazowego użytku z czasem ulegają znacznemu zanieczyszczeniu. I nawet pranie nie gwarantuje usunięcia z nich wszystkich bakterii, wirusów czy grzybów. Ze względu na utrzymanie higienicznych warunków w domu rozsądnie jest zatem inwestować w jednorazowe worki do odkurzacza. Szukając oszczędności, można natomiast zaopatrzyć się w cały zestaw. Starczy na dłużej i nie trzeba będzie zaprzątać sobie głowy kolejnymi zakupami. Do popularnych kategorii produktów jednorazowych należą worki papierowe oraz syntetyczne. Jak wykazano powyżej, rozsądniej stawiać na te drugie. Dzięki nim można skuteczniej odkurzyć podłogi, ale też efektywnie oczyścić powietrze z pyłów czy drobnoustrojów. Na uwadze powinni mieć to przede wszystkim opiekunowie dzieci oraz osoby podatne na alergie.

Z troską o środowisko
Szukając dobrych worków do odkurzacza, warto wybierać producentów dbających o środowisko naturalne. Takie firmy korzystają z materiałów bezpiecznych z perspektywy jego ochrony, stosują również ekologiczne technologie. Przy okazji troski o przyrodę, warto też wspomnieć, że wysokiej jakości worki pozwalają każdemu zadbać o jego otoczenie. Nie tylko wpisują się w zmniejszenie ilości kurzu czy zarazków, ale też przekładają się na mniejsze zużycie energii. Dzięki szczelnym workom można odkurzać rzadziej. Zebrane w trakcie tego procesu zanieczyszczenia nie wydostają się na zewnątrz odkurzacza, więc łatwiej utrzymać dom w czystości.


Podsumowując, syntetyczne worki do odkurzacza wydają się najlepszym rozwiązaniem. Są trwałe, solidne i znacznie bardziej pojemne. Na co dzień przekładają się natomiast na efektywniejsze usuwanie pyłu, roztoczy i wielu innych zanieczyszczeń z otoczenia człowieka.

Syntetyczne worki pasujące do odkurzaczy marki Zelmer znajdziemy m.in w poniższym sklepie www.swiatworkow.pl/worki-do-odkurzacza/zelmer/

(Materiał partnera)
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone