Zamknij
REKLAMA

Czy warto kupić samochód z instalacją LPG?

00:18, 15.05.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Wybierając samochód musimy stanąć przed podjęciem poważnej decyzji. Jedna z nich dotyczy rodzaju napędu. Jak powszechnie wiadomo każdy z nich ma swoje wady i zalety. Coraz więcej osób decyduje się na zakup auta z instalacją gazową. Czy jest to dobra decyzja i jakie zalety niesie ze sobą takie rozwiązanie?

Czy instalacja LPG sprawdzi się w każdym samochodzie?

Gaz jest zdecydowanie tańszy od benzyny, jest to główny powód, dla którego kierowcy decydują się na auta z instalacją LPG. Niestety, nie sprawdzi się ona w każdym przypadku. Kiedy więc nie warto w nią inwestować? Najważniejszy jest silnik. Ogólna zasada głosi, że im jest on mniej skomplikowany, tym zamontowanie takiej instalacji jest bardziej opłacalne. Skąd to wynika? Taki silnik można bowiem bez większych problemów dostosować do zasilania gazem. Zanim więc zdecydujemy się na montaż, należy poradzić się specjalistów. Warto zadbać także o gaz ze sprawdzonego źródła. Jednym z nich będzie tezet.pl 

Zalety auta z instalacją gazową

O podstawowej zalecie, czyli oszczędności już zdążyliśmy nieco wspomnieć. Wystarczy przyjrzeć się cenom na stacjach benzynowych i je ze sobą porównać. Konkluzja będzie oczywista. Niewiele osób zdaje sobie ponadto sprawa, że samochody na gaz pracują o wiele ciszej, co przekłada się na zwiększony komfort podróżowania. To jednak nie wszystko, zasilanie gazem niesie korzyści także dla samego silnika. W czasie spalania nie powstaje bowiem żaden osad, a sadza wydzielana jest w bardzo małych ilościach. Co więcej, takie auto jest znacznie bardziej ekologiczne, co ma duże znaczenie dla osób dbających o środowisko.

Wady auta na gaz

Mimo, że sam gaz jest tańszy od benzyny, to przy instalacji gazowej musimy ponieść sporo dodatkowych kosztów. O wiele częściej może także okazać się potrzebna wymiana filtru gazu czy świec. Mniej więcej po 10 latach eksploatacji konieczna będzie wymiana zbiornika gazu na nowy bądź przedłużenie legalizacji obecnego. Jest to wydatek rzędu nawet 1000 złotych. Nie należy jednak słuchać rad od osób, które twierdzą, że gaz niszczy silnik. Jest to jeden z wielu mitów. Odpowiednio zamontowana instalacja nie wpływa w żaden negatywny sposób na pracę silnika. 

Auto na gaz posiada swoje wady i zalety, podobnie jak silniki benzynowe. Wydaje się jednak, że jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które pokonują długie trasy. Taki wybór z pewnością okaże się dla nich zbawienny jeśli wziąć pod uwagę finanse.

 

(Materiały partnera)

Komentarze (1)

Kacza Kacza

0 0

Tylko że koszta filtru gazu są groszowe. W przypadku butli mamy legalizację na 10 lat, więc nie przesadzajmy, że są to spore koszta ponieważ przez te lata instalacja nam wygeneruje oszczędności na 5 takich butli. Co do montażu samej instalacji to bardziej według mnie będzie istotna kondycja silnika, bo teraz zagazować można wszystko. U siebie mam zamontowaną instalację marki BRC stąd też temat nie jest mi obcy i wiem mniej więcej jak to wygląda i ile można na tym zaoszczędzić. 15:42, 25.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone