Zamknij
REKLAMA

Listwy odbojowe PCV i ich rodzaje

14:08, 30.05.2018 | Materiały Partnera
Skomentuj
Fot. Materiał partnera

Listwy odbojowe znajdują swoje zastosowanie zarówno w zabezpieczeniu ścian, jak i obrzeży łodzi. Ich główną funkcją jest ochrona przed powstaniem wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Poznaj zalety korzystania z listw odbojowych oraz ich rodzaje.

Zalety korzystania z listw

Listwy odbojowe nie tylko chronią przed zabrudzeniami, ale przede wszystkim przed uszkodzeniami mechanicznymi. Najczęściej możemy je spotkać w szkołach, szpitalach, centrach handlowych, a także na jachtach. Krótko mówiąc, znajdują swoje szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ochrona ścian. Należy bowiem pamiętać, że większość z nich powstaje wskutek kontaktu z innymi maszynami. W centrach handlowych czy szpitalach bardzo często widujemy serwisy sprzątające korzystające z wózków sterowanych ręcznie lub automatycznie. Teoretycznie nie powinno dochodzić do żadnych uszkodzeń w praktyce jednak ani urządzenie, ani człowiek nie jest doskonały, dlatego zderzenia zdarzają się i to bardzo często. Listwy te stosowane są również w sklepach sportowych, w których możemy wypróbować sprzęt, który chcemy kupić. W takim wypadku do największej liczby uszkodzeń dochodzi podczas sprawdzania rowerów, czy hulajnóg przez dzieci.

Poznaj odbojnice przemysłowe

Odbojnice przemysłowe wyróżniają się wysoką jakością materiałów użytych do ich produkcji. Wynika to głównie z faktu, że sam produkt narażony jest nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. W halach produkcyjnych bardzo często używane są środki żrące, wysokie lub bardzo niskie temperatury. Dla przeciętnych materiałów są to ekstremalne warunki, które wymagają zastosowania dodatkowych wzmocnień. Należy bowiem pamiętać, że w miejscach szczególnie niebezpiecznych dla człowieka lub wymagających specjalnych uprawnień i wiedzy do przebywania na danym obszarze pracują automatyczne maszyny sprzątające. Wszystko to powoduje, że w takich pomieszczeniach odbojnice są niezbędne, aby zabezpieczyć ściany przed uszkodzeniami.

Listwy odbojowe PCV i poręcze

W XXI wieku coraz więcej budynków użyteczności publicznej czy firm wyposaża pomieszczenia w taki sposób, aby były one przyjazne również dla osób niepełnosprawnych. W związku z tym listwy odbojowe PCV zostają uzupełnione o praktyczne poręcze. Takie rozwiązanie najczęściej widujemy w toaletach w centrach handlowych. Poręcze są również w przychodniach, szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, a nawet prywatnych gabinetach lekarskich, aby ułatwić chorym poruszanie się.

(Materiały Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone