Zamknij
REKLAMA

Basen ogrodowy – jaki sprawdzi się najlepiej?

09:29, 06.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe uwielbiają ten czas, kiedy mogą bezkarnie pluskać się w basenie, a słońce przyjemnie im przygrzewa. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie własnego basenu ogrodowego, gdzie można spędzać miło czas przez całe lato. Takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne i decyduje się na nie wiele osób. Jaki basen warto wybrać do swojego ogrodu?

Baseny betonowe

Do niedawna takie baseny były najpopularniejsze i najczęściej wybierane. Istnieje bowiem możliwość zaprojektowania basenu o dowolnym kształcie i wyłożenia go wybranym przez siebie materiałem. Wiele osób decyduje się na dekoracyjną ceramikę, dzięki której każdy basen ogrodowy wygląda naprawdę imponująco i może stanowić prawdziwą ozdobę każdego ogrodu.

W przypadku takiego rozwiązania trzeba się jednak liczyć ze sporymi kosztami. Budowa basenu betonowego i jego uszczelnienie, a również wykończenie w dekoracyjny sposób z pewnością pochłonie spory budżet. Poza tym, taka budowa jest dość czasochłonna, a więc najlepiej zdecydować się na nią rok wcześniej, po sezonie letnim. Trzeba pamiętać również o kosztach związanych z konserwacja takiego basenu i jego czyszczeniem. Często potrzeba profesjonalnej firmy, która zajmie się takim zadaniem.

Baseny poliestrowe

Baseny ogrodowe wykonane z najwyższej jakości żywicy poliestrowej to prawdziwy hit. Przede wszystkim, jest to rozwiązanie znacznie bardziej ekonomiczne. Zakup takiego basenu nie jest dużym wydatkiem, a jego wkopanie nie wymaga żadnych zezwoleń i dokumentacji. Obecnie baseny występują w różnych kształtach, a także kolorach, dzięki czemu można je dowolnie dopasowywać do własnych preferencji.

Takie baseny wykonane z tworzywa można też z powodzeniem i z łatwością myć oraz konserwować. Ich przeciwnicy wskazują na to, że basenu nie można samodzielnie zaprojektować, ani wykończyć. Obecnie producenci oferują jednak szeroki wybór bardzo ciekawych form basenów. Rynek rozwija się błyskawicznie i można liczyć na wiele innowacyjnych propozycji - wiele z nich można znaleźć na https://starpool.pl, stronie producenta zajmującego się basenami od wielu lat. Wersja Niemiecka: https://gfkpool4you.de/de/

(materiał partnera)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone