Zamknij
REKLAMA

Manekiny wystawowe w pracowni i w sklepie

11:46, 11.06.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wielu mniej znanych projektantów decyduję się na otworzenie sklepu będącego jednocześnie ich pracownią. Z takiego rozwiązania korzystają również krawcowe, które doradzają w zakresie szytych ubrań. Poznaj niezwykłe zastosowanie manekinów wystawowych w pracowni i sklepie.

Od pomysłu do projektu

Zanim zobaczymy kreacje na manekinie wystawowym, niezbędny jest sam pomysł. Projektanci zazwyczaj zaczynają od rysunku stanowiącego szkic stroju, który w dalszym etapie jest modyfikowany. Kiedy projekt jest już prawie gotowy, krawcowe przystępują do szycia. Już na tym etapie następują pierwsze poprawki. Dobierane są rodzaje materiałów oraz ich kolorystyka, czyli jednym słowem strój powoli nabiera charakteru. Na tym etapie następuje zacieśnienie więzi między projektantem a krawcową. Zdarza się również że jest to jedna osoba. Pomysł albo nabiera charakteru utwierdzającego w przekonaniu, że projekt był właściwy, albo zostaje zupełnie zmieniony. Im lepsza wiedza na temat materiałów i możliwości, jakie niosą ze sobą, tym większe prawdopodobieństwo, że początkowy szkic stanie się prawdziwym dziełem sztuki. Czasami okazuje się, że wymarzony przez projektanta strój jest albo niemożliwy do uszycia, albo efekt nie będzie zadowalający.

Manekiny wystawowe ozdobą sklepu

Sklep jest miejscem, w którym możemy podziwiać gotowe już stroje. W ich prezentacji pomagają manekiny wystawowe, prezentujące daną kreacje z każdej strony. Rozwiązanie to jest dużo bardziej skuteczne i przynosi lepsze rezultaty niż zwykłe powieszenie ubrania na wieszaku. Kreacje widoczne na manekinach powodują również że widzimy jakiego rodzaju stroje możemy kupić w danym butiku. Przygotowana stylizacja jednoznacznie określa czy będą to fasony eleganckie, w stylu casual czy sportowe. Dzięki temu poszukując odpowiedniej kreacji wystarczy zerknąć na witrynę sklepowa aby wiedzieć, czy dany butik posiada w asortymencie interesujące nas ubrania.

Sklep będący pracownią

Wielu projektantów korzysta z możliwości, jakie daje połączenie sklepu i pracowni. Jest to wygodne rozwiązanie również dla krawcowych, które zajmują się realizacją projektów złożonych przez klienta oraz ewentualnie ich drobną modyfikacją. W takich wypadkach manekiny służą bardziej do zaprezentowania tkanin – tutaj zobaczysz. Większość klientów nie znają się bowiem na materiałach, dlatego dużo łatwiej jest im wyobrazić sobie wymarzony strój, jeżeli mogą zobaczyć, z czego będzie on uszyty i jaki efekt jest możliwy do uzyskania. Przy takim rozwiązaniu krawcowa może być w dwóch miejscach jednocześnie spokojnie realizując zlecone już projekty, nie biegając przy tym między dwoma pomieszczeniami.

(artykuł sponsorowany)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone