Zamknij

Grill ogrodowy - jak go czyścić?

15:10, 28.06.2018 Materiał partnera Aktualizacja: 15:12, 28.06.2018

Przypalony i zaschnięty tłuszcz jest trudny do usunięcia, dlatego grilla ogrodowego najlepiej czyścić po każdym użyciu. Do mycia rusztu oraz bębna grillowego sprawdzają się gotowe środki chemiczne o bardzo silnej formule czyszczącej. Preparaty skutecznie rozpuszczają, a następnie usuwają nawet największe zanieczyszczenia, zwłaszcza przypalony tłuszcz. Przydatne akcesoria do czyszczenia grilla to również: ręcznik papierowy, druciak ze stali nierdzewnej, zwykła gąbka lub kuchenna ściereczka.

Płyny do czyszczenia grilla
Do czyszczenia domowego grilla ogrodowego przydatne będa środki czystości do domu, jak: uniwersalny płyn do mycia tłustych powierzchni kuchennych, który skutecznie rozpuszcza uporczywy tłuszcz, nawet ten zaschnięty. Specjalna formuła czyszcząca preparatu pomaga wyczyścić nawet najbardziej zabrudzone powierzchnie. Na rynku dostępne są również specjalne preparaty do mycia grilli ogrodowych, które równie skutecznie usuwają przypalenia, tłuszcz oraz pozostałości jedzenia. Wystarczy spryskać nimi zabrudzone powierzchnie, a po ok. 10 minutach, za pomocą szmatki lub gąbki, usunąć resztki preparatu razem z zanieczyszczeniami. Chemia domowa to silne w działaniu środki, dlatego przy ich stosowaniu należy założyć na dłonie ochronne rękawice i unikać wdychania ich oparów.


Środki czystości do domu, jak i specjalne preparaty do czyszczenia zatłuszczonych powierzchni grilla można kupić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem drogerii internetowej, która oprócz chemii domowej oferuje również inne produkty, takie jak: kosmetyki, tanie perfumy czy akcesoria dla dzieci.


Grill ogrodowy węglowy - jak wyczyścić?
Klasyczny grill węglowy najlepiej czyścić tuż po skończonym grillowaniu. Nadmiar tłuszczu z jeszcze ciepłego rusztu łatwo usunąć za pomocą ręcznika papierowego, a następnie przy użyciu wilgotnej szmatki lub druciaka ze stali nierdzewnej usunąć pozostałe zabrudzenia. Wnętrze grilla po całkowitym ostudzeniu można umyć za pomocą wody i płynu do mycia naczyń lub mydła. Obudowę urządzenia wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.


Grill gazowy - czyszczenie
Pod palnikiem grilla gazowego znajduje się specjalna taca, na której gromadzi się tłuszcz ociekający z pieczonych potraw. Regularne mycie ociekacza jest ważne, ponieważ resztki tłuszczu w czasie grillowania mogą się zapalić. Do mycia tacy najlepiej użyć silnego środka odtłuszczającego, nie zapominając o oczyszczeniu również szyn aromatyzujących, służących do osłaniania palników w gazowych grillach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%