Zamknij

Jak bezpiecznie palić w domu węglem?

14:10, 02.07.2018 | materiał partnera

Sposobów ogrzewania domu jest bardzo wiele, a wybór jednego spośród nich może być dość trudny. Palenie w domu węglem może być świetnym wyborem, jeśli robimy to w sposób bezpieczny i używamy dobrej jakości paliwa. Pamiętajmy, by nie dać się uwieźć niskiej cenie i zawsze zwracać uwagę na jakość kupowanego przez nas produktu. Dobrej jakości węgiel możemy bez problemu kupić u lokalnego dostawcy lub online, na przykład w postaci węgla workowanego.

Węgiel kontra drewno

Ogólnie mówiąc, węgiel i drewno wytwarzają taką samą ilość ciepła na kilogram. Jednak węgiel jest znacznie cięższy i bardziej gęsty niż drewno. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że węgiel zajmuje mniej miejsca niż jego ekwiwalent w drewnie. Oznacza to również, że piec lub kominek wypełniony węglem będzie musiał być wypełniany rzadziej niż gdybyśmy palili drewnem, co pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek związany z ponownym załadunkiem. Węgiel jest szeroko dostępnym paliwem kopalnym w Polsce i nie wykazuje żadnych oznak wyczerpania. Oznacza to, że koszt węgla nie powinien gwałtownie wzrosnąć w bliższej ani w dalszej przyszłości. Węgiel nie musi być cięty ani sezonowany tak jak drewno. Co więcej, z węglem rzadziej wnosimy do domu owady lub inne dzikie zwierzęta.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Węgiel ma jednak wiele wad w porównaniu do drewna. Węgiel jest uważany za "brudne paliwo" ze względu na zawartość siarki, która może zaszkodzić atmosferze, a także zdrowiu. Dodatkowo, zapach dymu węglowego nie jest tak przyjemny, jak zapach dymu z drewna. Dlatego tak ważne jest, by kupować węgiel dobrej jakości, czyli oczyszczony z niepotrzebnych substancji i suchy. Tego typu węgiel workowany można zakupić w punktach stacjonarnych lub w którymś ze sklepów z węglem online. Należy pamiętać, by kupować towar tylko u sprawdzonych dostawców, których darzymy zaufaniem, jak Węgiel Sztygar. Nikt z nas nie chce przecież ryzykować zdrowia swojego i swojej rodziny, kupując podejrzanie tani opał u dostawcy, o którym nigdy nie słyszeliśmy, prawda?

(materiał partnera)
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone