Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie dla komisu samochodowego

12:07, 01.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Według danych dostępnych w Systemie Informatycznym Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców na dzień 08.06.2017 r. w Polsce zarejestrowanych było ponad 22 mln samochodów osobowych. Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez własnego auta. Mało tego, dla sporego grona osób samochód jest podstawowym narzędziem pracy i głównym źródłem dochodu.

Nie musi być nowy ani kupiony za własne pieniądze, może być używany, nabyty na kredyt lub wzięty w leasing. Pojazdu, który spełni nasze oczekiwania i będzie ułatwiał nam życie przez najbliższe lata możemy poszukać też w komisie samochodowym. Największym wzięciem na rynku wtórnym cieszą się modele marek takich jak BMW, Ford, Skoda i VW. Popularne są też propozycje marki Audi i Opel (źródło: http://www.auto-swiat.pl/uzywane/najchetniej-kupowane-i-najczesciej-poszukiwane-samochody-uzywane/0yf4nk).

Przezorny zawsze ubezpieczony

Właściciel komisu samochodowego nie jest właścicielem samochodów, jakie ma w swojej ofercie, jest jedynie pośrednikiem w sprzedaży. Tak czy siak to na nim spoczywa odpowiedzialność za pojazdy. Ubezpieczenie na wypadek kradzieży lub zniszczenia pojazdu jest więc koniecznością, chcąc uniknąć konsekwencji finansowych z tytułu nieszczęśliwego zdarzenia. Na zachodzie Europy istnieją firmy specjalizujące się w ochronie komisów samochodowych takie jak Insurance Factory z siedzibą na Wyspach Brytyjskich. Firmy tego typu mają w swojej ofercie pakiety o nazwie Trade insurance (szczegóły pod adresem https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance), stworzone z myślą o potrzebach właścicieli komisów.

Trzeba jednak z przykrością stwierdzić, że na polskim rynku ubezpieczeniowym nie ma tego typu ofert. Przedsiębiorcy chcąc objąć ochroną swój komis samochodowy muszą szukać korzystnych pakietów ubezpieczeniowych w firmach oferujących ubezpieczenia dla „zwykłych” samochodów. Przeglądają oferty trzeba zachować czujność. Korzystniej byłoby zadbać o ubezpieczenie przypisane nie do samochodu, a do jego aktualnego użytkownika, w tym przypadku pracownika komisu. W ten sposób w razie kłopotów można by uniknąć konsekwencji zdarzenia, które wzięłaby na siebie firma ubezpieczeniowa. Niestety w Polsce ze względu na obowiązujące prawo takie rozwiązanie nie jest możliwe, choć zasadność jego wprowadzenia jest niepodważalna. Pozostaje tylko mieć nadzieje, że toczące się w tej sprawie dyskusje już niedługo przyniosą zmiany na korzyść właścicieli komisów samochodowych.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone