Zamknij
REKLAMA

Wakacje last minute. 5 złotych porad - jak szybko się spakować

15:45, 18.09.2018 | materiał partnera
Skomentuj

W dzisiejszych czasach bardzo często planujemy wakacje w ostatniej chwili. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że na skorzystanie z atrakcyjnych ofert lotów trzeba decydować się bardzo szybko. Wtedy zostaje nam parę dni na zorganizowanie wszystkiego, przy czym pakowanie zazwyczaj nie jest najważniejszym wyzwaniem. W efekcie nieraz trzeba skompletować swój ekwipunek w zaledwie kilka godzin

O czym pamiętać? Przedstawiamy 5 złotych zasad, których trzeba przestrzegać w takich sytuacjach.

1. Zadbaj o właściwą walizkę

Sukces podróży zależy w dużej mierze od tego, do czego się spakujesz. Jeśli wybierasz się w góry czy pod namiot, wskazane będzie wykorzystanie plecaka. Jeżeli decydujesz się na wygodny hotel i transfer samolotem, najlepszym wyborem okaże się walizka. Co więcej, musisz dopasować jej rodzaj do swoich potrzeb. Będziesz się z nią dużo przemieszczać? Weź model na czterech kółeczkach wykonany z twardego materiału. Nadasz bagaż do luku czy wolisz go mieć pod ręką? Od tego będzie zależał rodzaj Twojej walizki. Zanim zaczniesz się pakować, przemyśl więc, jaka torba czy plecak najlepiej sprawdzą się w Twojej podróży. Później pójdzie już z górki.

Sprawdź walizki na: https://puccini.pl/walizki/

2. Zrób sobie listę!

To bez wątpienia najważniejszy punkt tego poradnika. Bez listy niezbędnych rzeczy ani rusz! Jeśli spiszesz sobie, czego potrzebujesz podczas wyjazdu, samo gromadzenie rzeczy nie będzie już żadnym problemem. Współcześnie nie musisz zdawać się na skrawek papieru, który może zapodziać się w każdej chwili – możesz wykorzystać wygodną aplikację w telefonie. Co więcej, im częściej podróżujesz, tym lepiej owa lista przedmiotów zapisze się w Twojej pamięci. Bez trudu dojdziesz do takiego stanu, w którym automatycznie będziesz odhaczać w głowie kolejne jej punkty.

3. Zachowaj porządek

Najgorszym wrogiem człowieka w pośpiechu jest chaos. Mimo że brakuje Ci czasu, możesz spakować się bez większych problemów. Warunkiem jest zachowanie spokoju i dobra organizacja. Dlatego wybierając przedmioty do walizki, dziel je na grupy. Najpierw upewnij się, czy masz przygotowane pieniądze, dokumenty i telefon. Później wyjmij z szafy wszystkie ubrania, które chcesz wziąć. Kolejno zadbaj o kosmetyki. Następnie zabierz się za sprzęt elektroniczny i tak dalej…

4. Oszczędzaj

Największym sprzymierzeńcem człowieka w pośpiechu jest natomiast minimalizm. Nie bierz rzeczy, które „mogą się przydać”. Myśl o tych, które są niezbędne. Po pierwsze dlatego, żeby nie zapomnieć o tych najważniejszych, a po drugie dlatego, że z tych „na wszelki wypadek” prawie na pewno nie zrobisz użytku. Jeśli okaże się, że jednak by Ci się przydały, najczęściej będziesz mieć możliwość dokupienia ich na miejscu. Takie podejście to nie tylko oszczędność czasu, ale i – co nie mniej ważne – miejsca w walizce.

5. Nie denerwuj się!

Ostatnie, czego chcesz, to psuć sobie wakacje niezdrowymi nerwami. Wyjazd ma być dla Ciebie przyjemnością, nie karą. Dlatego zadbaj o dobry nastrój, puść ulubioną muzykę i dopiero wtedy zacznij się pakować.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone