Zamknij
REKLAMA

Czy szkolenia mogą zastąpić studia?

14:01, 20.09.2018 | materiały partnera
Skomentuj

W dzisiejszych czasach wiedza ma kluczowe znaczenie i ten temat nie podlega nawet dyskusji. Bez odpowiedniego wykształcenia na pewno nie uda się otrzymać dobrego stanowiska, dlatego coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się na powrót na studia. Dobrym rozwiązaniem na pewno będzie również skorzystanie ze specjalnych szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe.

Studia podyplomowe- czy to dobry pomysł?

Wszystko zależy jaki cel chce się osiągnąć. Obecnie oferowanych jest wiele kierunków dla osób, które posiadają licencjat bądź magisterkę, więc na pewno będzie w czym przebierać. Warto jednak na wstępie zadać sobie pytanie, czy studia podyplomowe nie będą kolidowały z pracą. Na pewno trzeba będzie poświęcić na naukę co drugi weekend, choć są też uczelnie, które organizują zjazdy raz tygodniu. Trzeba też przeliczyć siły na zamiary i sprawdzić, czy budżet domowy wytrzyma dodatkowe obciążenie, bo studia podyplomowe są bardzo kosztowne. Można powiedzieć, że zdobycie dodatkowej wiedzy wyjdzie na dobre, lecz tylko wtedy gdy wybrany zostanie odpowiedni kierunek. Nad nim również trzeba się dobrze zastanowić.

Studia czy szkolenie?

Szkolenia mające na celu podniesienie kwalifikacji cieszą się dziś bardzo dużą popularnością. Podczas takich zajęć uwaga skupia się na wybranym temacie, więc osoby uczestniczące wynoszą faktyczną wiedzę. Kursy organizowane są nawet kilka razy w roku i przeznaczone są dla osób, które muszą szybko podnieść swoje kwalifikacje, by na przykład otrzymać kierownicze stanowisko. Organizowane są na uczelniach, więc na pewno każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Szukając odpowiedniego szkolenia warto sprawdzić co do zaoferowania ma https://wsaib.pl/, uczelnia, która umożliwia edukacje osobom prywatnym, jak i firmom czy przedsiębiorcom.

Zalety szkoleń

Największą zaletą szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe jest ich niewygórowana cena. Są znacznie tańsze niż studia podyplomowe dlatego zainteresowaniem nimi ciągle rośnie. Plusem jest także fakt, iż wiedzę można zdobyć w bardzo krótkim czasie, bo szkolenia trwają zazwyczaj kilka tygodni. Tak samo, jak w przypadku studiów podyplomowych tak samo szkolenia są dostępne dla osób, które posiadają już studia licencjackie bądź magisterskie. Do kolejnej zalety szkoleń trzeba koniecznie zaliczyć fakt, iż tworzone są one z udziałem ekspertów i zawsze można liczyć na najlepsze standardy. Oczywiście każdy uczestnik szkolenia otrzyma stosowne dokumenty poświadczające jego udział.

Studia podyplomowe również się liczą

Szkolenia zawodowe posiadają dużo zalet, jednak nie przysłaniają one wcale zalet, jakie niesie za sobą edukacja na studiach podyplomowych. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie przyniesie oczekiwane korzyści, pod warunkiem, że kierunek nauki zostanie prawidłowo dobrany, a także sama uczelnia. Wybór sposobu zdobycia wiedzy powinien być uzależniony od możliwości czasowych i finansowych. Warto więc na spokojnie przeanalizować wszystkie za i przeciw, by podjąć słuszną decyzję.

 

(materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone