Zamknij
REKLAMA

Laptopy powystawowe – na prezent czy dla siebie? Komu je kupić?

15:57, 20.09.2018 | Materiał Partnera

Sprzęt elektroniczny to zawsze dobry prezent. Ale czy tak samo wygląda sytuacja w przypadku laptopów powystawowych? Wypada je wręczać w prezencie? A jeżeli tak, to komu? Odpowiedzi na te pytania szukaj w poniższym tekście.

Co na prezent?

Kupno prezentu to dla wielu osób duży kłopot. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie dostęp do towarów jest niemal nieograniczony i jedyne, co powstrzymuje nas przed kupnem danej rzeczy, to jej cena. Nie trzeba mieć układów czy znajomości, jak w czasach PRL, gdzie najlepsze rzeczy trafiały w ręce najwyższych dygnitarzy partyjnych. Jednak to już przeszłość i dziś możemy kupić, co tylko chcemy. Niestety, potwierdza się stara mądrość ludowa, że im większy wybór, tym trudniej się zdecydować na coś konkretnego. A w przypadku prezentu mamy całe mnóstwo opcji. Łatwiej jest kupić coś małemu dziecku (ubranka, pieluszki, itp.), niż dorosłemu mężczyźnie, nawet przyjacielowi. Zostawmy jednak na uboczu solenizantów i skupmy się na konkretnym prezencie, czyli laptopach powystawowych.

Czym są laptopy powystawowe?

O tym, czym jest laptop nie musimy pisać, bowiem każdy z nas doskonale to wie. Jednak o laptopach powystawowych mogłeś wcześniej nie słyszeć, dlatego wyjaśniamy, czym różnią się one od zwykłych laptopów. Sprzęt powystawowy to nic innego jak laptop, który wcześniej znajdował się na wystawie w jakimś sklepie czy elektromarkecie. Za każdym razem, gdy idziesz do takiego sklepu, widzisz pełne półki urządzeń RTV czy AGD. Jednak niektórych z nich, jak chociażby laptopów, nie możesz kupić, nawet, gdy zostanie ostatnia sztuka. Laptopy z wystawy po pewnym czasie trafiają do sprzedaży, jednak nie kupimy ich bezpośrednio w sklepie, ale u pośrednika. W Polsce jest całe mnóstwo firm, które zajmują się handlem tego typu sprzętem.

Laptopy powystawowe tak naprawdę wiele się nie różnią od nowych. Są w 100% sprawne i niemal nie mają żadnych rys czy uszkodzeń. Sam z pewnością wiesz, jak wygląda „używanie” laptopa na wystawie. Kilka ruchów touchpadem, kilka kliknięć i otworzenie dwóch czy trzech programów. I w taki sam sposób korzystają z nich inni klienci. Ciężko jest uszkodzić laptopa, gdy spędza się przy nim kilka sekund. Ale te kilka sekund, zamienia się w kilka tygodni (tyle mniej więcej laptopy stoją na półce), które następnie zamieniają się w bardzo duży rabat. Laptopy powystawowe kosztują około 30% mniej niż identyczny, ale nieużywany sprzęt.

Laptopy powystawowe – czy nadają się na prezent?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle subiektywna i w dużej mierze zależy od tego, komu chcemy kupić taki laptop. Choć jest to niezwykle dobry jakościowo sprzęt, sprawdź tutaj – http://www.tani-laptop.com/c/4/-powystawowe.html, to przez niektórych może zostać potraktowany jako policzek. Wszak nie każdy zrozumie, że nie jest to używany i z „odzysku”, przez co może się na nas obrazić. Dlatego jeżeli myślisz, by wręczyć komuś laptop powystawowy, lepiej wstrzymaj się z takim pomysłem. Zdecydowanie lepiej jest sprawić takie prezent samemu sobie i cieszyć się z dobrego sprzętu w atrakcyjnej cenie.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone