Zamknij
REKLAMA

Jak system rezerwacji hotelowej zwiększa wydajność i zyski?

12:55, 26.09.2018 | Materiał partnera
Skomentuj

System rezerwacji hotelowej jest aktualnie niezbędny do tego, by odnieść sukces w branży. Niezależnie od tego, czy Twoje przedsiębiorstwo jest ogromne, małe, umiejscowione w najpopularniejszej dzielnicy, czy też z dala od aglomeracji – jeśli chcesz mieć klientów w swoim hotelu, zainwestowanie w odpowiedni system rezerwacji jest pierwszym krokiem, który Cię do tego przybliży.

 

Czym jest system rezerwacji hoteli?

System rezerwacji hotelowej to pakiet narzędzi, który pozwala na zabukowanie miejsca za pośrednictwem strony internetowej lub innych kanałów dystrybucji, takich jak aplikacje czy witryny wyświetlające wiele ofert jednocześnie – przypominają eksperci z iLumio App. System ten powinien łatwo łączyć się z istniejącą infrastrukturą hotelu i umożliwiać automatyzację większości zadań administracyjnych związanych z rezerwacją miejsc.

Jak działa internetowy system rezerwacji hotelowej?

System rezerwacji hotelowej pozwala gościom zaplanować własną podróż w dogodnym dla nich czasie. Jest to narzędzie programowe, które wyświetla aktualne ceny i zasoby reklamowe w czasie rzeczywistym we wszystkich kanałach, umożliwia  gościom wybranie daty podróży i sfinalizowanie rezerwacji.

Korzyści z wdrożenia systemu rezerwacji hotelowych

1. Upraszcza proces administracyjny

 

Wdrażając do swojej firmy system rezerwacji hotelowej taki jak iLumio App, znacząco mniejsza czas potrzebny na wykonywanie interakcji z klientami zanim Ci zdecydują się zabukować pokój. Nie trzeba każdorazowo odpowiadać na pytania mailowo lub telefoniczne, a gość sam będzie widział, jakie terminy i jakie pomieszczenia w danym czasie są wolne. To ułatwia pracę całej załogi, ponieważ system na bieżąco będzie informował ją o tym, ilu klientów pojawi się kolejnego dnia.  

2. Zmniejsza ryzyko popełnienia błędów

 

Gdy system rezerwacji hotelowej nie jest dostępny, jedna osoba musi ręcznie zaktualizować informacje przychodzące ze wszystkich podłączonych kanałów dystrybucji. Biorąc pod uwagę fakt, że większość hoteli ma złożoną sieć i korzysta z usług wielu zewnętrznych firm, może to być niezwykle trudne zadanie.

Po wprowadzeniu systemu rezerwacji hotelowej wszystkie stawki i dostępność są automatycznie aktualizowane przez oprogramowanie. Ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu jest praktycznie niemożliwe, co znacznie poprawia płynność operacji i zadań hotelowych.

3. Pozwala zbierać cenne dane o gościach

 

Zbieranie danych jest absolutnie kluczowe, szczególnie w branży hotelarskiej, w której goście domagają się bardziej spersonalizowanych wrażeń. Bez systemu rezerwacji hotelowej trudno jest ustalić, skąd pochodzą Twoi goście, ile mają lat, jakie są ich zainteresowania i dlaczego odwiedzają właśnie takie miejsce docelowe. Dzięki uzyskanym informacjom łatwiej będzie Ci dobrać właściwą formę promocji czy też ustalić dogodne stawki. iLumio App może opracować bazę danych klientów i stworzyć na tej podstawie kompleksowe raporty, które pozwolą na zwiększenie skuteczności.

 

(Materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone