Zamknij
REKLAMA

Masaż i jego ogromne znaczenie w szeroko rozumianych procesach rehabilitacyjnych

22:40, 30.09.2018 | Materiał partnera

Jako dziedzina medycyny fizjoterapia zajmuje się przede wszystkim przywracaniem sprawności, jeśli chodzi o różne funkcje organizmu. Prawdę powiedziawszy, wykorzystuje metody naturalne, a także reakcje organizmu na poddawanie go działaniu różnych bodźców. Wśród nich wyróżniamy takie opcje jak impulsy elektryczne, temperaturę, wodę, klimat. A do tego także ruch oraz leczniczy masaż.

Masaż – od zarania dziejów 
To jedna z najstarszych znanych ludzkości metod, które mają służyć przywracaniu zdrowia i funkcjonowania organizmu w prawidłowy sposób. Punktem wyjścia dla nich była medycyna tradycyjna. Od tysięcy lat znano te rozwiązania i stosowano w starożytnych Chinach oraz innych zakątkach globu. Masaż, który wykonamy poprawnie pomaga nie tylko poprawić kondycję fizyczną. Wpływa też bardzo dokładnie na funkcjonowanie naszej kondycji psychicznej. Ogromny atut masażu stanowi fakt, że nie tylko wpływa on na rozluźnianie napiętych mięśni. Jednocześnie pobudza układ krążenia i wywołuje konkretne reakcje, mające generalnie usprawniać funkcjonowanie organizmu jako całości - wyjaśnia specjalista ze Sport-Med. Osoby uczące się masażu w szkołach, na kursach i na przykład na studiach, gdy zdobędą odpowiednie doświadczenie, będą potrafiły naprawdę w jakościowy sposób sprawiać, że wyraźnej poprawie ulegnie nasze funkcjonowanie.

Czym właściwie zajmuje się masaż leczniczy?
Jako metoda jest to rozwiązanie dedykowane praktycznie dla wszystkich. Zadaniem jego jest nie tylko oddziaływanie na tkanki i organy wewnętrzne, ale ma też on swoją zasadniczą zaletę w postaci relaksacji ciała. To także bazowanie na miejscowych efektach i konkretnych reakcjach. Na przykład rozgrzewanie tkanek, usuwanie z organizmu produktów przemiany materii oraz bardziej korzystne dotlenianie komórek, co niewątpliwie będzie się przekładało na bardzo konkretne efekty w poprawie naszego codziennego funkcjonowania. Z masaży leczniczych korzystają osoby z konkretnie zdefiniowanymi przypadłościami zdrowotnymi. Może to być zarówno dolegliwość o podłożu reumatycznym czy zwyrodnieniowym, a także szereg stanów będących następstwem różnego rodzaju urazów. Warto tutaj konkretnie powiedzieć także o tym, że będziemy mieli do czynienia z bardzo wieloma aspektami, będącymi czymś na kształt bardzo konkretnych predyktorów poprawy stanu zdrowia. Zawsze warto pamiętać, że choć masaż leczniczy jest z zasady bezpieczny, to jednak nie będzie dla każdego.

Mogą pojawiać się komplikacje 
Tak jest. Generalnie decyzję o masażu leczniczym powinna podjąć osoba, która jest naszym lekarzem prowadzącym. Mając konkretne i aktualne wyniki naszych badań, z pełnym obrazem urazu, osoba taka może skierować na konkretny masaż lub wręcz przeciwnie. Odradzić skorzystanie z niego na rzecz innego rozwiązania, które będzie zdecydowanie mniej inwazyjne i mniej ryzykowne. Jednocześnie masaże lecznicze to pełen przekrój technik co pozwala też na bardzo szybkie oraz sprawne działanie, mające na celu poprawę naszego konkretnego funkcjonowania. Warto zaufać w tym zakresie specjalistom. 

(Materiał partnera)
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone