Zamknij
REKLAMA

Outsourcing trendem w branży IT

12:30, 02.10.2018 | materiał partnera
Skomentuj

3,5 biliona dolarów - tyle każdego roku wydają firmy na całym świecie na zadania związane z IT. Coraz większą rolę w ich realizacji odgrywają zewnętrze przedsiębiorstwa, które oferują outsourcing IT. Takie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla małych i średnich firm, a także dla przedsiębiorstw, które chcą obniżyć koszty prowadzenia działalności.

Poprawa jakości usług i niższe koszty

Raport „Zupełnie nowy świat outsourcingu usług IT” przygotowany przez KPMG wykazał, że aż 26 procent spośród 450 firm wybrało outsourcing IT, by obniżyć koszty prowadzenia działalności. Niewiele mniej firm zadeklarowało, że zależało im na poprawie jakości oferowanych rozwiązań dla klientów oraz wewnętrznej komunikacji. Dodatkowo 19 procent badanych podkreśliło, że chciało skorzystać z pomocy specjalistów w rozwiązywaniu różnych problemów. Tym samym, można zauważyć, że wysoka jakość usług outsourcingu IT jest równie ważna, a być może i ważniejsza, niż samo obniżenie kosztów w firmie. Przedsiębiorstwa coraz częściej wdrażają zaawansowane systemy, przez co pracownik działu IT o ogólnej wiedzy informatycznej nie radzi sobie z ich przygotowaniem, wprowadzeniem i kontrolowaniem. Outsourcing jest obecnie odpowiedzią na specjalistyczne projekty, dążenie do innowacyjności i konkurowanie z gigantami w różnych branżach. Zobacz więcej na https://www.techavy.com/sign-a-contract-with-an-outsourcing-partner/.

Chmura - technologia, która zyskuje na znaczeniu

Raport jednoznacznie wykazał, że w outsourcingu IT coraz większe znacznie ma technologia Chmury. Chmura obliczeniowa zwiększa bezpieczeństwo i dostępność do różnych rozwiązań. Ponadto znacznie łatwiejsze jest wprowadzanie nowych systemów i czuwanie nad ich poprawnym działaniem. Praca w korporacji staje się efektywniejsza, gdyż chmura usprawnia zarządzenie usługami. Każdy z pracowników w firmie zyskuje dostęp do odpowiednich danych, a kontrola nad infrastrukturą w przedsiębiorstwie sprawia mniej trudności. Przeczytaj więcej na https://www.techlazy.com/recruit-or-outsource-total-cost-of-ownership-comparison/.

Strategia najważniejsza

Korzystanie z outsourcingu IT pozwala dostosować systemy informatyczne i różnego rodzaju rozwiązania do przyjętej strategii biznesowej. Umowy pomiędzy zleceniodawcami a firmami oferującymi outsourcing IT są nakierowane na konkretny cel lub na określony zakres prac. Takie rozwiązanie sprawia, że projekty informatyczne odpowiadają na rzeczywiste potrzeby przedsiębiorstwa oraz stanowią spójny element w objętej przez niego strategii komunikacyjnej lub sprzedażowej. 

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone