Zamknij
REKLAMA

Trzy najczęstsze błędy przy zlecaniu przesyłek międzynarodowych

20:25, 03.10.2018 | Materiał partnera
Skomentuj

Coraz częściej korzystamy z wysyłania przesyłek do innych krajów – do naszych krewnych, do kontrahentów. Dziś radzimy jak uniknąć trzech najczęściej popełnianych błędów podczas zamawiania międzynarodowego kuriera.

Towar, który chcemy wysłać znajduje się na zakazanej liście firmy przewozowej
Decydując się na firmę oraz rodzaj transportu, którym chcemy zlecić naszą paczkę, musimy przestrzegać reguł tej firmy odnośnie tego, co możemy, a czego nie możemy wysłać. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie towary możemy swobodnie wysyłać za granicę. Aby uniknąć zawodu związanego z brakiem możliwości wysyłki naszego towaru, upewnijmy się w pierwszej kolejności, że nie znajduje się on na liście towarów objętych zakazem wysyłki.

Taką listę znajdziemy zazwyczaj na stronie internetowej firmy kurierskiej, bądź kontaktując się telefonicznie z działem obsługi klienta. Pamiętajmy również, że lista ta jest znacznie dłuższa w przypadku chęci realizacji przesyłki ekspresowej drogą lotniczą, gdyż ten rodzaj transportu dodatkowo obostrza zakazem kolejnych grup towarowych takich jak żywe zwierzęta, broń palną, dzieła sztuki czy materiały znajdujące się na liście niebezpiecznych.

Nieodpowiednio zabezpieczona przesyłka
Zdarzyć się może tak, że paczki wysyłamy w dużym pośpiechu, gdyż zależy nam na jak najszybszym ich dostarczeniu. W takiej sytuacji mniejszą uwagę przykładamy do jakości zabezpieczenia towaru, co może doprowadzić do jego uszkodzenia podczas transportu lub przenoszenia.
Pamiętajmy aby towar dokładnie zabezpieczyć folią bąbelkową, kartonem oraz taśmą, tak aby zmniejszyć jego potencjalne uszkodzenie w trakcie podróży.
Jeśli nasz produkt posiada ostre krawędzie, polecamy zabezpieczyć je dodatkową ilością folii bądź papieru ochronnego, aby nie przedziurawiły one kartonu podczas transportu.

Zlecamy wysyłkę po zapoznaniu się tylko z jedną ofertą
Paczkę międzynarodową pomoże nam zlecić wiele dostępnych na rynku usługi kurierskie. Firmy te różnią się od siebie pod względem jakości usług, ceny dostawy oraz dodatkowych funkcjonalności. Bardzo istotnym jest, aby przy zlecaniu większej ilości przesyłek przejrzeć kilka ofert w celu dopasowania tej optymalnej dla naszych potrzeb.
Dla osób, które nie mają czasu na przeglądanie wielu ofert z różnych źródeł polecamy serwis ParcelABC. Firma ta, dzięki współpracy z doświadczonymi przewoźnikami z całego świata, w tym takim firmom jak UPS, DPD, FedEx czy TNT oferuje na swojej stronie internetowej szeroki wybór możliwości wyboru zarówno czasu realizacji, formy dostawy jak i kuriera realizującego naszą przesyłkę międzynarodową. Jest to o tyle
wygodne, że wszystkie te oferty mamy dostępne na jednej stronie internetowej, co znacznie przyspiesza proces wyboru najbardziej optymalnej formy wysyłki naszego towaru.

(Materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone