Zamknij
REKLAMA

Aktywna piana i gąbki do polerowania samochodu – jakie jest ich znacznie w auto detailingu?

12:57, 08.10.2018 | Materiał Partnera

Samochód można umyć na dwa sposoby: szybki oraz dokładny. Jeżeli decydujesz się na dokładny, to warto, byś dowiedział się nieco więcej na temat aktywnej piany, gąbek do polerowania samochodu oraz auto detailingu.

Auto detailing, czyli bardzo dokładne mycie

Kierowcy dzielą się na wiele grup pod względem wielu czynników. Jednak w jednym przypadku możemy stwierdzić, że istnieją tylko trzy grupy. W dbaniu o czystość auta wyróżniamy tych kierowców, którzy w ogóle się nie przejmują brudem i nie myją aut; kierowców którzy robią to regularnie na myjni bezdotykowej oraz kierowców, którzy sami regularnie dbają o swoje auta. Tych ostatnich możemy nazwać maniakami czterech kółek, zaś słowo, które definiuje ich zaangażowanie to auto detailing. Auto detailing to najogólniej mówiąc proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji samochodu, w trakcie którego w ruch wchodzą najróżniejsze kosmetyki samochodowe. Zajmuje on dość sporo czasu, z uwagi na fakt, że musi zostać przeprowadzony w sposób staranny i dokładny. W auto detailingu udział biorą m.in. aktywna piana do mycia samochodów oraz gąbki do polerowania samochodu.

Aktywna piana do mycia samochodów – wstępniak

Proces auto detialingu jest niezwykle złożony, dlatego ciężko opisać go w kilku słowach. Poza tym, każdy kierowca podchodzi do tego tematu w nieco inny sposób, skupiając się na innych elementach. Jednak zawsze i w każdym przypadku wykorzystywana jest aktywna piana do mycia samochodów. Jest ona niezbędna, by odpowiednio przygotować auto do dalszych prac. Aktywna piana do mycia samochodów, którą znajdziesz na tej stronie, usuwa z lakieru większość zanieczyszczeń. Lakier jest każdego dnia narażony na różnego rodzaju zabrudzenia. Aktywna piana usuwa większość z nich, dzięki czemu szampon ma ułatwione zadanie.

Gąbki do polerowania samochodu – po umyciu auta

Gdy już nasze auto będzie czyste, można zająć się kolejnym etapem czyli konserwacją lakieru. W tym pomogą m.in. gąbki do polerowania samochodu. W auto detailingu odgrywają one niebagatelną rolę, bowiem samo mycie, nawet bardzo dokładne, nie wystarczy. Gąbki do polerowania samochodu pomogą nam w odpowiednim zabezpieczeniu lakieru przed zarysowaniami, brudem czy otarciami. Oczywiście ostateczny efekt zależy od tego, na jaki rodzaj konserwacji się zdecydujemy oraz naszego własnego zaangażowania i umiejętności. Pamiętaj gąbki do polerowania samochodu są jednym ze środków do osiągnięcia upragnionego celu, jednak nawet najlepsze z nich nie zakonserwują auta za nas.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone