Zamknij
REKLAMA

Bezpieczny telefon - spokojny właściciel

12:39, 09.10.2018 | materiał partnera
Skomentuj

W dobie elektronicznych rachunków bankowych bezpieczeństwo ma szczególnie duże znaczenie. Coraz większa liczba osób posiada aplikację bankową na telefonie komórkowym, co pozwala na szybkie zalogowanie się, płatności online czy przelewy międzybankowe. Z jednej strony to bardzo upraszcza życie i daje poczucie komfortu, ponieważ bez większego problemu można zapłacić w restauracji za jedzenie, czy skorzystać z bankomatu posiadając przy sobie jedynie telefon.
Jednak co w przypadku kradzieży komórki?

Ubezpieczenie telefonu.

Prawdą jest, że posiadając telefon komórkowy, nawet jeśli nie jest on pierwszej młodości obawiamy się włamania i wykradzenia danych, jak i samej kradzieży. Dlatego w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju zabezpieczenia jak odblokowanie na odcisk palca, dodatkowy pin czy rozpoznawanie twarzy. To wszystko ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Coraz częściej słyszymy jednak o masowych włamaniach na konta bankowe, profile społecznościowe czy skrzynki email. Bez znaczenia jest to, jakiego typu zabezpieczenia wgrane ma nasza komórka. Warto więc dodatkowo ubezpieczyć swój telefon, ponieważ tylko wtedy można będzie odzyskać pieniądze w sytuacji zagrożenia. Jednym z portali oferującym tego typu rozwiązania jest https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance. Usługa ubezpieczenia telefonu staje się coraz bardziej popularna w Polsce i na świecie głównie ze względu na szeroki wachlarz zastosowań oraz korzystną cenę.

Czy sam antywirus nie wystarczy?

Na laptopie bardzo często również posiadamy przeróżnego rodzaju oprogramowanie, jak i ważne pliki. Przy odpowiednim oprogramowaniu możemy poczuć się o wiele bardziej bezpiecznie. To jednak nie wystarcza. Dostęp do Internetu daje złodziejom i oszustom nieograniczone możliwości. Dlatego tak ważne jest, by mimo wszystko na każdym kroku pamiętać o bezpieczeństwie w trakcie korzystania z naszych urządzeń. Modyfikacje wirusów atakujących nasze urządzenia są tak częste i nieprzewidywalne, że programy ochronne nie mają możliwości wyłapać wszystkich zagrożeń. Bardzo często nie tylko duże korporacje ale i mniejsze firmy decydują się na dodatkowe ubezpieczenie swoich danych ze względu na obawę przed utratą danych lub ich kradzieżą. 

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone