Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najlepszą matę ochronną na materac?

13:08, 22.10.2018 | materiały partnera

Chcąc zapewnić sobie komfortowy sen nie wystarczy tylko kupić dobrej jakości pościel, choć jest ona bardzo ważna, lecz konieczne będzie zainwestowanie w najwyższej jakości materac o odpowiedniej twardości. Takie wyposażenie nie kupuje się co miesiąc dlatego warto też zadbać o prawidłową jego ochronę by służył wiele lat bez konieczności czyszczenia go. Najlepszym wyjściem z sytuacji okażą się specjalne ochraniacze, które dopasowuje się do wielkości materaca.

Dla kogo ochraniacz na materac?

Takie akcesoria powinny być stosowane przy każdym rodzaju materacu bez względu kto na nim śpi. Błędne jest myślenie, że wodoodporne maty sprawdzają się jedynie w przypadku małych dzieci, bo okażą się wybawieniem dla miłośników jadania śniadań w łóżku oraz starszych osób. Na rynku jest szeroki wybór takiego asortymentu, można przebierać zarówno w rozmiarach, jak i materiałach, z których ochraniacz został wykonany. Licząc jednak na komfortowy sen warto wybierać te produkty które wykonane są z naturalnych włókien. Ochraniacze nie mają za zadanie regulować twardość materaca, jak niestety wiele osób myśli, lecz zapewnić mu skuteczną ochronę przed plamami, dlatego dobór odpowiedniego rozmiaru jest istotny. Osoby, które posiadają zwierzęta, również powinny pokusić się o zakup dodatkowego pokrowca na materac.

Czym sugerować się przy wyborze?

Oczywiście rozmiarem to po pierwsze, lecz to czy ochraniacz posiada dodatkową powłokę uniemożliwiającą przenikanie płynów również jest bardzo ważne. Zwykłe maty niestety nie zapewnią skutecznej ochrony tak jak te typowo wodoodporne, więc na ten rodzaj warto zwrócić szczególną uwagę. Dobrej jakości maty swoim wyglądem są bardzo zbliżone do prześcieradeł, bo posiadają po bokach gumki, które powodują, że mata się nie przesuwa. Nie należy oczywiście obawiać się, że nie będą pasowały na materac. Jego grubość nie ma tutaj znaczenia, bo ochraniacz można ściśle dopasować. Kolejnym kryterium powinien być materiał, z jakiego mata jest wykonana. Zwykłe ochraniacze, które można kupić w sklepach za parę groszy, niestety mogą nie przepuszczać powietrza, co może powodować nadmierne pocenie. Lepiej zainwestować w dobrej jakości produkty oferowane przez bertax.pl, które zapewnią i komfort snu i doskonale zabezpieczą materac przed każdym rodzajem zanieczyszczeń.

Komfort użytkowania jest ważny!

Tak, szukając dobrego ochraniacza, trzeba skupić się nie na jego cenie, lecz by faktycznie był funkcjonalny, a jego zakładanie nie zajmowało dużo czasu. To, czy matę można prać, jest też ważne, bo w przypadku jej zabrudzenia przecież nikt nie będzie biegł do sklepu po nową. Większość mat dobrej jakości można bez trudu czyścić w wysokich temperaturach, a nawet sterylizować, choć wczesnej warto dokładnie zapoznać się z informacjami, jakie producent zawarł na metce. Godne polecenia są szczególnie te ochraniacze, które posiadają pełne obszycie bądź właśnie gumki wszyte na rogach. Tradycyjne maty przypominające prześcieradło niestety mogą być uciążliwe w użytkowaniu, bo zwijają się i codziennie trzeba będzie je układać na nowo.

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone