Zamknij

Wycieczka do słonecznej Turcji - jakie ubezpieczenie?

08:18, 23.10.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Piękna, malownicza i słoneczna Turcja - to nie lada gratka dla wielu turystów, ale oprócz wielu atrakcji, które przyciągają rzesze ludzi warto pamiętać o ubezpieczeniu kosztów leczenia. Wyjazd taki jak ten wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami, dlatego konieczne jest załatwienie spraw związanych z ubezpieczeniem będąc jeszcze w Polsce. Tylko pytanie, czy polisy oferowane przez biura podróży oferują swoim klientom wszystko to, co powinny?

Bezpieczna podróż

Podczas finalizowania spraw związanych z wyjazdem do Turcji biura turystyczne oferują swoim klientom ubezpieczenia turystyczne, ponieważ mają taki obowiązek. Niestety, ale często nie spełnia to oczekiwań osób wybierających się na wycieczkę, a dlaczego? Biura turystyczne nie za bardzo chcą podnosić koszty wycieczki przez co polisy przez nich oferowane mają bardzo wąski zakres obowiązywania, a całkowita suma ubezpieczenia jest niska. W praktyce wygląda to tak, że będąc już na miejscu można mieć pewność z posiadanego ubezpieczenia, ale nie obejmuje kosztów związanych np. ze zniszczeniem wartościowego sprzętu lub utratą bagażu. W takich wypadkach warto pomyśleć jest o ubezpieczeniu dodatkowym, które zapewni całkowitą ochronę. Osoby zainteresowane tym tematem powinny zajrzeć na stronę https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/ by dowiedzieć się więcej szczegółów na ten temat.

Jakie osoby powinny zapewnić sobie dodatkowe ubezpieczenie decydując się na wyjazd do Turcji? Z pewnością konieczne jest posiadanie go jeżeli:

?      obawiasz się, że Twój bagaż może zostać skradziony/zagubiony, a nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów z tym związanych

?      cierpisz na groźne choroby przewlekłe

?      zamierzasz uprawiać sporty ekstremalne, przez które istnieje duże ryzyko uszczerbku na zdrowiu

?      zabierasz ze sobą wartościowy sprzęt

Atrakcyjne ceny składek

Z uwagi na to, że na rynku ubezpieczeniowym można spotkać się z dosyć dużą konkurencją z dnia na dzień ceny składek stają się coraz bardziej przystępne. Dzięki temu o wiele łatwiej można znaleźć ubezpieczenie obejmujące pełen zakres ochrony więc coraz więcej osób decydujących się na wyjazd do Turcji wykupuje tego rodzaju polisy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że polisa prywatna może jednocześnie obejmować ochroną kilku uczestników wycieczki, przez co całkowity koszt składki dla pojedynczej osoby będzie jeszcze niższa. Cudownie jest wybrać się na wakacje w wymarzone miejsce i całkowicie się zrelaksować, ale warto pamiętać, że bezpieczeństwo podczas takich wyjazdów jest najważniejsze! 

REKLAMA
(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone