Zamknij
REKLAMA

Jak wysłać pieniądze za granicę?

12:59, 31.10.2018 | materiał partnera

Jeśli chcemy przesłać za granicę pieniądze rodzinie, czy zapłacić za zakupy, najczęściej korzystamy z przelewów bankowych. Są one jednak drogie, zwłaszcza, jeśli wysyłamy walutę inną niż euro. Do tego przewalutowanie kwoty w banku dodatkowo zwiększa koszty, jakie ponosimy.

Jak więc wysłać pieniądze za granicę tanio i z korzystnym przewalutowaniem? Można oczywiście wymienić np. złotówki na euro w kantorze stacjonarnym, przynieść je do banku i wpłacić na konto walutowe (jeśli wpłacimy walutę na konto złotówkowe, bank oczywiście przewalutuje nam ją z powrotem na złotówki, po swoim, mało atrakcyjnym z reguły kursie). Operacja jest więc skomplikowana, zwłaszcza, jeśli nie mamy konta walutowego.

Z pomocą w przelewach zagranicznych przychodzą od pewnego czasu kantory internetowe. Walutomat.pl, najdłużej działający kantor internetowy w Polsce, oferuje przelewy zagraniczne do ponad 30 krajów na całym świecie. Dodatkowo mamy możliwość skorzystać z jego podstawowej funkcji, czyli taniej wymiany walut. Jak wysłać pieniądze za granicę z kantoru?

Po pierwsze należy się zarejestrować na platformie Walutomat.pl, podać dane osobowe i zlecić wymianę. W Walutomat.pl można zaproponować swój kurs i wymienić się walutą z innym użytkownikiem. Można też skorzystać z automatycznego doboru najbardziej korzystnych ofert. Wymienioną kwotę możemy od razu z serwisu wysłać na wskazane konto zagraniczne. Ile zapłacimy za przelew? Stawki na tej platformie wymiany walut są bardzo konkurencyjne. Za przelew SEPA opłata wynosi 4 zł, a inne waluty już od 9 zł. Szczegółowy cennik przelewów zagranicznych można sprawdzić tutaj: https://www.walutomat.pl/przelewy-zagraniczne/. Ważne by zwrócić tylko uwagę odbiorcy, że nadawcą przelewu będzie spółka Currency One, operator serwisu Walutomat.pl.

Przelew zagraniczny z kantoru internetowego jest więc nie tylko bardzo konkurencyjny cenowo, także jeśli chodzi o przelewy typu OUR oraz przyspieszone, ale jego największą zaletą jest właśnie szybkość całej operacji. Zarówno wymianę środków pieniężnych i ich wysyłkę możemy zrealizować w kilkanaście minut.

 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone