Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać fryzurę do twarzy?

13:25, 31.10.2018 | materiał partnera

Fryzura może nam zarówno odjąć, jak i dodać lat. To ważny element wizerunku każdej kobiety. Pomaga uwypuklić zalety urody oraz ukryć jej mankamenty. Jak zatem odpowiednio dobrać fryzurę do twarzy? Bez wątpienia warto skorzystać z profesjonalnej wiedzy i pomocy fryzjera, ale także poczytać nieco o trendach w tym zakresie. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Fryzura do twarzy owalnej  

Twarz owalna charakteryzuje się wysokim czołem oraz wydłużonym i delikatnie zaokrąglonym podbródkiem. Jest węższa na wysokości żuchwy niż na skroniach. Ponadto przy tym kształcie twarzy linia policzków łagodnie zwęża się w stronę dołu. Do tego typu urody pasuje niemal każda fryzura. Idealne są zarówno krótkie, jak i długie włosy, z grzywką lub bez. Posiadaczki tego typu twarzy powinny unikać jedynie rozpuszczonych włosów z przedziałkiem, który znajduje się pośrodku głowy.

Fryzura do twarzy trójkątnej  

Twarz trójkątną cechuje mała broda, długi i szpiczasty podbródek i dobrze uwydatnione kości policzkowe. Ponadto dolna jej część jest dużo węższa niż górna. Najszerszy jej punkt stanowi wysokie i wypukłe czoło. Do tego typu urody najlepiej dobrać fryzurę poszerzającą dolną część twarzy. Idealne fryzury do twarzy trójkątnej to bob, długie lub półdługie włosy z przedziałkiem na boku, kręcone końce włosów, spięte włosy do góry z luźnymi pasemkami opadającymi na twarz oraz krótka grzywka. Posiadaczki tego typu twarzy powinny unikać bardzo krótkich cięć oraz bujnych włosów na czubku głowy. Niewskazane jest także spinanie włosów w koński ogon albo całkowite odkrycie czoła.

Fryzura do twarzy kwadratowej  

Twarz kwadratowe charakteryzuje się niskim czołem, wystającymi kośćmi policzkowymi oraz szeroką szczęką z mocno zaznaczonymi kątami. Fryzury do tego typu urody powinny przysłaniać policzki i podnosić czoło. Idealne rozwiązania to długie, wycieniowane włosy, delikatnie podwinięte na końcach, fryzura z pazurkami, przedziałek na boku, a końcówki wycieniowane. Należy unikać bujnych loków, jak i prostych włosów do linii żuchwy.  

Fryzura do twarzy prostokątnej 

Twarz prostokątną cechuje wydłużona broda, wysokie czoło oraz kanciasty podbródek. Jej szerokość na linii czoła i kości policzkowych jest niemal taka sama. W tym przypadku warto postawić na fryzury łagodzące rysy twarzy. Kobiety o takim kształcie twarzy doskonale wyglądają w półdługich fryzurach, lokach, falach, krótkich włosach z grzywką opadająca na czoło. Przy tym typie urody należy unikać długich i prostych włosów, braku grzywki oraz koków na czubku głowy. 

Fryzura do twarzy okrągłej    

Twarz okrągła cechuje się pełnymi policzkami, niezbyt wysokim czołem, małym zaokrąglonym podbródkiem oraz brakiem zarysowania kości policzkowych. Wymaga ona fryzury, która ją wyszczupli. Polecane są pazurki, długie, podwinięte na końcach włosy, upięcia do góry oraz delikatne fale. Włosy u posiadaczek tego typu urody powinny być mocno wycieniowane. Należy unikać prostej grzywki oraz gładkich, przylegających do twarzy fryzur.  

Wizyta u fryzjera

Chcesz zmienić swoją fryzurę, jednak nie masz wystarczających środków pieniężnych na ten cel? Nie ma problemu – z pomocą przychodzi szybka gotówka oferowana przez instytucje pozabankowe jak np. Profi Credit. Jej podstawowe zalety to możliwość spłaty w ratach i natychmiastowa dostępność. Szybka gotówka, jak każde inne zobowiązanie, wymaga spłaty dokonanej w przyszłości. Z tego względu zastanówmy się, czy szybka gotówka nie obciąży za bardzo naszego budżetu domowego. Ładna i dobrze dopasowana fryzura poprawi nasze samopoczucie, zwiększy atrakcyjność, a co za tym idzie, pewność siebie.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone