Zamknij

Jak bezpiecznie kupić auto?

13:42, 20.11.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:42, 20.11.2018
Skomentuj

W Polsce najczęściej kupowane są auta używane. Możesz trafić na ogłoszenia dotyczące sprzedaży na portalach ogłoszeniowych, serwisach społecznościowych, lokalnych gazetach, a czasem nawet na ulicy. Dobrym pomysłem jest zakup sprawdzonego samochodu od znajomego, bądź rodziny - wtedy mamy pewność, że w kwestiach formalnych możemy czuć się bezpiecznie. Na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy auto w komisie lub od osoby prywatnej?

Pierwsze kroki

Ilość ogłoszeń, które napotykamy szukając wymarzonych czterech kółek jest czasem przytłaczająca. Już w tym kroku powinieneś zrobić pierwszą selekcję i odrzucić część podejrzanych ofert. Skup się na tekście, nie może być on zbyt krótki i ogólnikowy, ale również długie, zawiłe opisy mogą wydawać się podejrzane. Jeżeli coś przyciągnie Twoją uwagę koniecznie sprawdź zdjęcia. Oferty zawierające jedno zdjęcie lub kilka zamazanych, niewyraźnych fotografii mogą wylądować od razu w koszu. Zwróć też uwagę czy samochód przedstawiony jest ze wszystkich stron. Jeżeli fotografowany zostaje jedynie jeden bok, najprawdopodobniej na drugim możesz spotkać niemiłą niespodziankę. Podejrzenia powinny wzbudzić również przesadnie wypolerowane egzemplarze. Wiadomo, że do zdjęcia lepiej wymyć lakier i zaprezentować samochód z jak najlepszej strony, jednak błyski na masce mogą ukryć wady lakieru i różnice w jego barwie.

Wizja lokalna

Kiedy z masy ogłoszeń wybierzesz najlepsze z nich wybierz się na oględziny czterech kółek. Najlepiej, aby towarzyszyła Ci zaprzyjaźniona osoba, która podejdzie do zakupu z dystansem i nie da się ponieść emocjom. Sprawdźcie dokładnie wygląd karoserii, nie mogą się na niej pojawiać wgniecenia oraz ślady rdzy. Istotne jest również, aby poszczególne elementy dobrze do siebie przylegały. Przerwy mogą wskazywać na auto powypadkowe. Konieczna jest także jazda próbna. Dzięki niej zobaczysz, a przede wszystkim usłyszysz, czy silnik działa poprawnie. Nie ograniczaj się do kółka po parkingu, sprawdź jak samochód radzi sobie na różnych nawierzchniach i przy różnych prędkościach. Jeżeli wszystkie testy zakończą się pomyślnie wynegocjuj satysfakcjonującą cenę. Większość sprzedawców wie, że klient się będzie targował i specjalnie zawyża ceny.

Przechodząc do finalizacji transakcji zapytaj handlarza czy posiada odpowiednie ubezpieczenie. Może ono pokryć np. szkody wynikłe z transportu samochodu z miejsca zakupu do Twojego garażu. Po bardziej szczegółowy opis oferty ubezpieczeniowej sięgnij na stronę: https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%